Головна Економіка У Володимирі відбувся бізнес-форум “Розвиток бізнесу-розвиток громад”

У Володимирі відбувся бізнес-форум “Розвиток бізнесу-розвиток громад”

931

Агенція регіонального розвитку Прибужжя в рамках програми міжнародної співпраці EU4Business зібрала під одним дахом представників бізнесу та місцеву владу, щоб дати стимул для розвитку малого та середнього підприємства  у Володимир-Волинській та Нововолинській громадах. Подія відбулася 9 червня у Нововолинську й зібрала понад 80 представників бізнесу, зокрема підприємців та людей, які тільки збираються  відкривати свою справу, а також представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій. 

Програма форуму була наповнена виступами провідних експертів, панельними дискусіями та спільною генерацією ідей під час нетворкінгу щодо розвитку бізнесу в громадах. Базовими темами для обговорення стали такі актуальні питання, як розвиток бізнесу в умовах війни, взаємодія влади й бізнесу та можливість виходу українських підприємств на європейський ринок.

Під час першої панельної дискусії, що була присвячена взаємодії влади та бізнесу, міський голова Ігор Пальонка розповів як у Володимир-Волинській міській територіальній громаді сприяють роботі й розвитку малого та середнього бізнесу. Серед таких преференцій – одні з найнижчих ставок місцевих податків в області, зокрема на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, окрім цього знижено ставку єдиного податку для ФОПів 2 групи з 20 до 15 відсотків.

Окрім цього, у межах нової місцевої програми з бюджету громади виділено 3 мільйони гривень на часткову компенсацію вартості придбаних генераторів, діє фонд підтримки підприємництва “Бізнес-центр”, який надає підприємцям необхідну допомогу та консультації. Також  у Володимирській міській раді щомісяця проводяться зустрічі з підприємцями за круглим столом, під час яких вони мають змогу озвучити свої проблемні питання.

Міський голова додав, що покладає великі надії на створений у місті індустріальний парк “Володимир”, де передбачається створення текстильного хабу. Завдяки залученню інвесторів, громада матиме додаткові надходження до бюджету, а також робочі місця. Потому Ігор Пальонка презентував учасникам бізнес-форуму відеоролик про інвестиційну привабливість Володимир-Волинської громади.

Під час виступу спікера форуму та керівного партнера Бюро інвестиційних програм Олександра Бондаренка було презентовано концепцію індустріального парку у Володимирі, слоган якого – “Тут одягають Україну та ЄС”. Передбачається, що фокус у парку буде зроблено на легкій промисловості: виробництві одягу, тканин, сервісу з продажу та обслуговування швейних приладів, фурнітури. Водночас керівник управляючої компанії підкреслив, що бізнес-форум – це майданчик для побудови якісної та плідної співпраці між владою та підприємцями.

Крім того, експерт  наголосив на особливій функції такого партнерства: «Українським виробникам для розвитку під час війни потрібні економічні стимули. Громади, міста, області мають стати осередком для цього розвитку у форматі державно-приватних партнерств. Ми наразі займаємося стимулюванням  експорту в межах наших індустріальних парків «NOVO» на Волині в 20 хвилинах від кордону з Польщею, це буде саме у форматі державно-приватного партнерства», – вважає  Олександр Бондаренко.

Про взаємодію влади з бізнесом говорив і Тарас Хавунка – учасник форуму, голова правління ГО «Аналітично-адвокаційний центр «Львівський регуляторний хаб». «Взаємодія влади й бізнесу – це дуже актуальне питання. Спільна робота над покращенням бізнес-клімату має стати одним з основних пріоритетів», – вважає експерт.

Загалом бізнес-форум став майданчиком для обміну досвідом, а також поштовхом для розвитку малого та середнього бізнесу двох громад. Під час заходу вдалося дійти розуміння ключів плідної співпраці бізнесу та влади, а також перспектив розвитку підприємства у воєнний час, що призведе до сталого економічного зростання України, й зокрема громад Волині.

***

Бізнес-форум проводився з метою підвищення підприємницького потенціалу мешканців Володимир-Волинської та Нововолинської територіальних громад в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ Ukraine) GmbH».

Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

Локальним партнером з виконання програми є Агенція регіонального розвитку Прибужжя у співпраці з Володимирською та Нововолинською міськими радами.

EU4Business – ініціатива Європейського Союзу, яка допомагає малим і середнім підприємствам у країнах Східного партнерства. Детальніше: www.eu4business.org.ua

Зміст публікації є виключною відповідальністю Агенції регіонального розвитку Прибужжя і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ.