Відновила роботу швейна фабрика у Володимирі-Волинському, яка у квітні минулого року повністю зупинила виробництво
На робочі місця повернулись не всі. Наразі єдиний напрям роботи фабрики, яка була заснована ще у червні 1945 року, – пошиття чоловічих сорочок.
Швачки виготовляють продукцію на замовлення європейських виробників, торгових марок – з їхньої сировини та за їхніми лекалами.
Минулого року, внаслідок карантинних обмежень, замовлень не було, тому з квітня 2020 року повністю зупинилася робота підприємства. Відновила діяльність швейна фабрика лише три місяці тому і потрохи нарощує обсяги виробництва.
Як розповідає директор фабрики Ігор Гаркот, було кілька спроб запустити виробництво, та нестабільна ситуація з поширенням COVID-19 цьому не сприяла.
“Внаслідок тривалого простою колектив зменшився на 100 працівників – до роботи їх повернулося 140. Зрозуміло, що людям у цей період було непросто, вони змушені були шукати підробітки, а хтось – нову роботу. Я вдячний тим, хто залишився вірним підприємству, не сумнівався, що відновимо діяльність. Сподіваюся, що і надалі працюватимемо без перебоїв, хоча є побоювання, що через поширення штаму коронавірусу «Дельта» можуть знову ввести карантин”, – каже очільник підприємства.
Як зазначають, власники швейного підприємства – це київська компанія, яка володіє також швейною фабрикою у Краматорську. Між обома фабриками налагоджена тісна співпраця: якщо потрібно виконати велике замовлення в короткий термін, то над ним можуть працювати обидва підприємства, розділивши обсяг роботи.
На швейній фабриці працюють на обладнанні провідних європейських виробників. Є новіші моделі машин, а є й такі, що справно працюють уже не один десяток років.
“Звичайно, ми намагаємося втримати певний рівень, тому що до нас приїздять замовники чи їхні технологи, які перевіряють якість пошиття виробів. А нові партнери, перед тим, як розпочати співпрацю, вивчають документацію, знайомляться зі списком обладнання, відвідують виробництво, щоб побачити, чи тут створені належні умови праці та чи є все необхідне для виготовлення продукції”, – розповідає керівник фабрики.
Сорочка, що виготовлена на швейній фабриці у Володимирі, за кордоном коштує 100-150 євро. Саме такі цінники прикріплюють відразу на підприємстві на уже готовий виріб перед пакуванням і відправленням.
На підприємстві діє закрійний і два швейні цехи, експериментальна лабораторія. У штаті працює декларант, медична сестра, інженери, технологи та інші. Директор каже, що кожен охочий може стати частиною колективу підприємства. Для цього не потрібно мати спеціальну професійну освіту. Головне – бажання працювати, а виконувати необхідну роботу за машиною навчать.