Головна Економіка В ході операції «Урожай-2019» волинські фіскали виявлятимуть факти нелегального працевлаштування в аграрній...

В ході операції «Урожай-2019» волинські фіскали виявлятимуть факти нелегального працевлаштування в аграрній сфері

4093

Контроль за виплатою реальної зарплати, виявлення та легалізації найманих працівників в аграрному секторі і залучення до декларування доходів осіб, які надають послуги з обробітку землі власною технікою, – таку низку завдань виконуватимуть волинські фіскали в рамках операції «Урожай-2019».

План її організаційних заходів затверджено розпорядженням начальника ГУ ДФС у Волинській області 16 травня 2019 року.

«Отож, ми вже ініціювали створення спеціальних робочих груп, до складу яких увійшли представники райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування, інших контролюючих структур з тим, щоб забезпечити  якісний контроль за використанням земельних ділянок та дотримання законодавчих вимог  і сплату податків особами, які фактично здійснюють господарську діяльність, отримують доходи, але не сплачують податки», – наголошує перший заступник начальника ГУ ДФС у Волинській області Віталій Чуй.

Як підкреслив посадовець, окреме питання, яке фіскали досліджуватимуть максимально ретельно, – правильність і повнота сплати орендної плати за землю, особливо фермерськими господарствами і фізичними особами-підприємцями.

«На жаль, маємо факти, коли окремі особи обробляють з комерційною метою земельні ділянки понад обсяги, передбачені для ведення особистого селянського господарства, тобто більше 2 гектарів. Здійснення діяльності в аграрному бізнесі за таких умов передбачає інші умови оподаткування та залучення найманих працівників, які повинні отримувати легальну зарплату з відповідними відрахуваннями до бюджетів. Ми просимо представників аграрного бізнесу дослухатися до позиції ДФС, належним чином обліковувати ресурси, які використовуються, сплачуючи податки і дбаючи про права своїх найманих працівників, інтереси громади і держави», – підсумував Віталій Чуй.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Волинській області.