3 серпня під головуванням Людмили Цевух, в.о. Шацького селищного голови, відбулося засідання чергової тридцять сьомої сесії селищної ради сьомого скликання.
Про внесення змін до селищного бюджету поінформувала депутатів Надія Дударчук, начальник – головний бухгалтер фінансово-господарського забезпечення селищної ради. З її слів, до селищного бюджету надійшло 13 241 090 грн. власних надходжень, що становить 112,6% до плану. Перевиконання складає 1 225 090 грн. Надія Василівна ознайомила обранців громади зі змінами, які пропонувалося внести в дохідну і видаткову частини бюджету. Щодо видатків, то були озвучені такі потреби і відповідно суми: на придбання мотокоси для Самійличівського старостинського округу – 13 000 грн.; на придбання посуду в школи (з розрахунку по 40 грн. на дитину) та дошкільні навчальні заклади (з розрахунку по 60 грн. на дитину) – всього 20 900 грн.; на спортінвентар для шкіл (25 грн. на дитину); на ремонт сходів і фундаменту ДНЗ №1 смт Шацьк – 55 000 грн.; на придбання меблів та іграшок у Прип’ятський дитсадок – 10 000 грн. 142 600 грн. заплановано спрямувати на школи громади, а саме на співфінансування з благодійним фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» щодо придбання парт у школу с. Пехи; на придбання стендів і жалюзі у біологічний кабінет Мельниківської школи, тенісних столів у всі навчальні заклади тощо. Передбачені кошти і на галузь культури: на проведення днів села Мельники і села Прип’ять (відповідно 10 000 і 5 000 грн.), на придбання стільців у Самійличівський СБК (4 000 грн.), на проведення фізкультурно-масових заходів (5 000 грн.) тощо.
Чимала сума буде виділена на утримання та розвиток автомобільних доріг. А саме 270 000 грн. слід передбачити на проектно-кошторисну документацію на поточний середній ремонт доріг: Шацьк-Світязь (від вул. Шковороди в Шацьку до початку с. Світязь) – 70 000 грн., Шацьк-Прип’ять – 200 000 грн.
Депутати проголосували за всі зміни до бюджету, а також прийняли рішення про спрямування медичної субвенції Шацькому районному бюджету. Обговорили і питання створення в громаді Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу).
– Оскільки належного приміщення в селищі не знайшлося, то ЦНАП вирішили побудувати, вклавши в цю справу кошти селищного бюджету. Вартість робіт – 2,5 млн. грн. Орієнтовно до кінця наступного року ми маємо побудувати це приміщення, – зазначила Людмила Цевух.
На сьогодні постало питання виділення земельної ділянки під приміщення цього центру. Розглядаються два варіанти: на території старого ринку (зліва від дороги в напрямку с. Піща) та на дитячому майданчику біля храму Різдва Пресвятої Богородиці.
Ольга ГОРДІЙ