Головна Економіка Відсьогодні в області введено нове епідемічне зонування щодо поширення COVID-19

Відсьогодні в області введено нове епідемічне зонування щодо поширення COVID-19

1939

Сьогодні, 7 вересня, в режимі відеоконференції відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням очільника облдержадміністрації Юрія Погуляйка. Участь у засіданні взяла голова обласної ради Ірина Вахович головний державний санітарний лікар області Наталія Янко, т.в.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА, депутатка облради Людмила Тимощук та інші члени комісії.

Головний державний санітарний лікар області Наталія Янко розповіла, що за останню добу в регіоні зареєстровано 55 нових випадків захворювання на COVID-19, одужало 11 осіб.
” Загалом, станом на 7 вересня 2020 року – в області зареєстровано 5 883 випадків COVID-19, які підтверджено лабораторно методом ПЛР, з них 382 у дітей та 679 у медичних працівників. Одужало 4 121 особа, з них 275 дітей та 534 медичних працівники. 127 випадків хвороби завершилися летально, у тому числі померло 4 медичних працівники. Дещо змінилась вікова структура поширення хвороби, адже наразі здебільшого хворіють люди працездатного віку від 30 до 49 років. Середній показник виявлення нових випадків захворювання в області становить 71,4 на 100 тисяч населення при базовому показнику 40 на 100 тисяч. Середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА в області є достатньо високою і складає 129,8 на 100 тисяч населення”, – зауважила вона .

Наталія Янко також повідомила, що відсьогодні в області дещо зміниться епідемічне зонування та вимоги до нього. Так, місто Луцьк та Луцький район віднесені до “помаранчевої” зони, до “жовтої”, на підставі оцінки епідемічних показників, відтепер належатиме місто Володимир-Волинський, а також Володимир-Волинський, Ківерцівський, Горохівський, Любешівський, Маневицький, Рожищенський, Турійський та Шацький  райони. До “зеленої” зони відносяться всі інші райони і міста області, але для них правила стануть більш жорсткими.

“Варто зауважити, що рішенням Державної комісії ТЕБ і НС додатково посилюються обмежувальні заходи в регіонах, які належать до “зеленої” зони. Зокрема, там забороняється робота розважальних закладів, дискотек, нічних клубів, а також закладів громадського харчування із організацією дозвілля”, – наголосила вона.

Т.в.о. начальника управління здоров’я ОДА, депутат облради Людмила Тимощук, зауважила, що  оскільки зростає кількість випадків захворювань в області,  відповідно зростає й кількість госпіталізованих краян.

“Станом на сьогодні госпіталізовано 456 осіб. У закладах охорони здоров’я області розгорнуто 918 ліжок. Рішенням нинішньої регіональної комісії ТЕБ та НС я пропоную ввести ще 20 ліжок у Володимир-Волинському і стільки ж у Камінь-Каширському районі. Таким чином ми зменшимо показник завантаженості ліжок до 47,6% , адже сьогодні він сягає  49,6 % “, – зазначила вона.

Директор ДУ “Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України” Наталія Янко також звернулась до керівництва області з проханням віднайти можливість впливу на  приватні лабораторії.

“В нашій області функціонує 10 приватних лабораторій і кілька пунктів забору. 27 липня ми направили листи усім приватним лабораторіям з проханням, аби вони подавали щоденну статистичну звітність щодо позитивних та негативних результати ПЛР досліджень. проведених ними. Однак сьогодні цю інформацію  нам надають лише 3 приватні лабораторії. А це негативно впливає на статистичні дані по нашому регіону в цілому”, – зауважила вона.
Голова обласної ради Ірина Вахович акцентувала увагу на необхідності здійснення превентивних заходів, щоб уникнути сумної статистики в майбутньому. Вона звернулась до голови облдержадміністрації та закликала спільно вирішити цю проблему.

” Нам необхідно вже найближчим часом запросити керівників приватних лабораторій до діалогу за круглим столом з приводу важливості цього кроку, який конче потрібний нашій області”, – наголосила вона.