Головна Економіка «Власна справа»: волинянам розповіли як отримати грантові кошти

«Власна справа»: волинянам розповіли як отримати грантові кошти

969

В липні 2022 року стартувала урядова програма безповоротних грантів «Власна справа». Чимало волинян вже отримали допомогу від держави, але є й ті, хто з різних причин не скористалися цією можливістю. Тож 17 жовтня 2023 року на базі центру Бізнес.Дія, що у Луцьку, фахівці служби зайнятості навчали волинян як отримати грантові кошти.

Зокрема, заступник начальника відділу сприяння зайнятості управління реалізації політики зайнятості ВОЦЗ Наталія Балакіна детально розповіла про умови подачі заявок та порядок отримання грантів.

Окрім того, власним досвідом поділилася засновниця луцької клінінгової компанії «До блиску» Юлія Яковлева. Саме за сприяння служби зайнятості вона отримала 250 тис. грн на відкриття власної справи. І сьогодні клінінгова компанія «До блиску» активно розвивається. А замість заявлених кількох працівників, там працює майже десяток і це не межа.

До слова, за програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти спрямовують на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення тощо. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць, залежно від суми гранту.

Водночас грант можуть отримати ветерани та члени їх сімей. Сума гранту становить від 250-ти тис. грн до 1 млн грн, а кількість створених робочих місць – від 1 до 4. Грант надається на 3 роки.

Що ж стосується волинян, то лише у 2023 році, вони отримали 161 мікрогранд в рамках урядової програми «Власна справа». Серед них: 12 внутрішньо переміщених осіб та 7 – учасники бойових дій або члени їх сімей.

Телефон для консультацій: (066) 353-74-95, (068) 063-42-15 або 044 244 94 69.