Головна Економіка Волинська область однією з перших визначилася, які цілі сталого розвитку реалізовуватиме до...

Волинська область однією з перших визначилася, які цілі сталого розвитку реалізовуватиме до 2030

3452

Волинь та Дніпропетровщина – перші в Україні, хто адаптував визначені ООН цілі сталого розвитку людства до власних регіональних умов. Саме про це стало відомо під час презентації регіональної доповіді «Цілі Сталого Розвитку: Волинь -2030», що відбулася у стінах головної адмінбудівлі краю 26 квітня 2018 року. Відбувся захід за ініціативи Програми розвитку ООН в Україні й керівництва обласної державної адміністрації, а також за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що фінансується Урядом Німеччини та здійснюється Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).

Серед учасників презентації – начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації Юрій Кресак, голова правління Інституту суспільно-економічних досліджень Анатолій Максюта, експерт Програми розвитку ООН в Україні Олена Ніжник, менеджер проекту ПРООН «Підтримка впровадження Цілей Сталого Розвитку в Україні» Сергій Рудий, а також представники райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад регіону.

До слова, 1 січня 2016 року офіційно вступили в силу 17 глобальних Цілей сталого розвитку (ЦCР), які 193 держави-члени Організації Об’єднаних Націй схвалили на історичному Саміті зі сталого розвитку в Нью-Йорку ще 25 вересня 2015 року. Основна мета ЦСР – досягнути у найближчі 15 років трьох важливих результатів. А саме – покінчити з крайньою бідністю, побороти нерівність та несправедливість, реагувати на виклики, пов’язані зі зміною клімату. На думку світових лідерів цілі сталого розвитку сприятимуть вирішенню цих завдань у різних країнах світу.

У зв’язку з цим, Програма розвитку ООН в Україні ініціювала розробку рамкового документу – проекту Стратегії сталого розвитку для України до 2030 року. Зазначений план визначає стратегічні напрямки розвитку України на довгострокову преспективу та сприяє інтеграції ЦСР у національні програми й стратегії. Відтак, у 2017 році Міністерство економічного розвитку та торгівлі України у партнерстві з різними зацікавленими сторонами підготувало та оприлюднило Національну доповідь «Цілі Сталого Розвитку: Україна», в якій визначені завдання та індикатори до кожної ЦСР з урахуванням специфіки розвитку держави на період до 2030 року. Усі ЦСР мають завдання, які безпосередньо стосуються повноважень регіональних та місцевих органів влади.

Слід наголосити, що досягнення цілей сталого розвитку залежить від спроможності регіональних та місцевих органів влади підтримувати інтегрований, інклюзивний та сталий розвиток територій. Тож, аби  визначити ряд конкретних завдань для Волині, а також індикаторів їх досягнення на період до 2030-го, у січні цього року провели інклюзивну консультацію за участю представників облдержадміністрації, облради, окремих міст, об’єднаних громад, приватного сектору, місцевих аналітичних центрів і громадянського суспільства. Результати обговорення були враховані в процесі розробки доповіді щодо визначених ЦСР для регіону. У подальшому ж їх враховуватимуть при розробці обласних та місцевих планів заходів, стратегій та програм.

Щодо презентації регіональної доповіді «Цілі Сталого Розвитку: Волинь-2030», то її провів начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації Юрій Кресак. Посадовець зазначив, що беручи до уваги специфіку регіону, працюватимуть над реалізацією усіх 17 цілей. Однак, першочергову увагу зосередять на таких п’яти:

  • Ціль 3. Міцне здоров’я та благополуччя;
  • Ціль 8. Гідна праця та економічне зростання;
  • Ціль 9. Промисловість, інновації, інфраструктура;
  • Ціль 15. Захист та відновлення екосистем суші;
  • Ціль 16. Мир, справедливість та сильні інститути.

На завершення ж заходу, його учасники взяли участь у тренінгу зі стратегічного планування на місцевому рівні у контексті ЦСР. Окрім того, експерти ПРООН провели консультації щодо імплементації зазначених цілей для представників райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.