Головна Економіка Запливи ветеранів і молоді стають у Шацьку традиційними

Запливи ветеранів і молоді стають у Шацьку традиційними

4452

У минулу суботу, 27 липня, на озері Велике Чорне, що в смт Шацьк, вдруге відбулися по­ка­зові виступи з плавання вете­ранів-фізкультурників Шаць­кого району. Цього року до дійства долучилися плавці і Любомльського району, а також учні Шацької ЗОШ І-ІІІ ст. Організаторами спортивного свята стали викладач Ша­цького лісового коледжу Віктор Голубєв (ідейний натхненник), СК «Світязь» (президент Ада­льберт Корпонай), а також від­діл у справах сім’ї, молоді та спорту Шацької РДА (Сергій Стаднік). Цей рік показав, що зростає й кількість прихиль­ни­ків цього виду спорту, адже до проведення турніру долучи­лося вдвоє більше учасників, у порівнянні з минулорічним.

В естафеті (4х25 м) Шацьк переміг Згорани. Витончену тех­ніку різних стилів плавання продемонстрували присутнім глядачам Віктор Голубєв та Олександр Ганжала. Пораду­ва­­­ли своєю активною участю і молоді плавці Шацька. Куль­мінацією свята став заплив Віктора Голубєва і його деся­ти­­річ­ного внука Дмитра (на фо­то внизу) – в ре­зу­льтаті пе­ремогла молодість.

Із задоволенням у святі пла­вання взяли участь і фут­бо­лісти з команди «ВІП» (Камінь-Каширський) – учасники вете­ран­ського чемпіонату з пляж­ного футболу, які спочатку з цікавістю спостерігали за тим, що робиться на голубих доріж­ках, а потім і самі пірнули у воду.

По закінченню майже годин­ного дійства Адальберт Корпо­най та Сергій Стаднік вру­чили учасникам пам’ятні медалі та кубки.

Віктор Голубєв: «Я осо­бис­то 50 років виношував мрію облаштувати у Шацьку від­критий басейн. І ось через сті­льки років задумане втілилося у життя. Можливо, він декому здасться примітивним, за­те відповідає всім норма­ти­вам і стандартам. За під­три­м­ку моєї ідеї і посильну допо­могу дякую голові Шацької РДА Володимиру Найді, директору Шацького лісового коледжу Ігорю Жмурку, директору ДП «Шацьке УДЛГ» Андрію Любін­цю, районному відділу освіти (начальник Анатолій Павлей). Висококваліфіковану та чітку допомогу у проведенні минуло­річного та теперішнього свя­та надав президент СК «Сві­тязь» Адальберт Корпонай. За це йому щира подяка. Шацьк завжди міг похвалитися хоро­шими традиціями в плаванні. У роки моєї молодості ми захи­щали спортивну честь не ті­ль­ки району, а й області на республіканських змаганнях. До 70-х років минулого сто­літ­тя взагалі турніри на Во­лині з плавання проходили у відкритих басейнах. Тому я задоволений, що у Шацьку з’яви­­лося місце для популя­ризації цього виду спорту».

Василь Семенюк, ветеран фізкультурного руху у Шаць­ко­му районі: «Це прекрасно, що є такі турніри. Хай, навіть, і показові. Бо всі повинні заду­матися про те, що плавання –  не розкіш, а стиль і краса жит­тя. Ще в Давній Греції гово­рили, що той, хто не вміє писати і плавати, той неос­вічена людина. А наш озер­ний край тільки сприяє тому, щоб в кожному населе­ному пункті, де є озеро, був облаш­тований відкритий басейн».

Віктор ГРИЦЮК.