Головна Економіка Зібрано близько 97% посівів ранніх зернових культур Волиниської області

Зібрано близько 97% посівів ранніх зернових культур Волиниської області

3197

Середня врожайність посівів становить 39,8 центнерів з гектару. Про це йшлося на черговому засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради, яке відбулося 16 серпня 2018 року в стінах обласної державної адміністрації.

Зокрема, про підтримку галузі агропромислового розвитку області в бюджетах усіх рівнях доповідав директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко. Управлінець повідомив, що за 1 півріччя 2018 року вже вироблено на 1 376 млн грн валової продукції сільського господарства.

– Завершується збір ранніх зернових культур, врожайність дещо нижча, ніж в попередні роки, в більшості через погодні умови. Також вже розпочалися посіви зимових культур, – проінформував Юрій Мефодійович.
Разом з тим, за його словами, цьогоріч в області добре розвиваються соя, соняшник і кукурудза.

Сільгоспвиробники області на сьогоднішній день вже отримали близько 21 млн грн державних дотацій. Існують програми підтримки АПК в ОТГ – наразі їх є 32.

Найуспішніші з них – Програма «Власний дім» – пільгова програма по індивідуальному житловому будівництві та Програма Cхідного партнерства Білорусь-Україна. В рамках останньої створено інформаційну базу виробників плодовоовочевої продукції та створено 3 обслуговуючих кооперативи.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.