Головна Життя Обласним станціям переливання крові можуть дозволити реалізовувати плазму

Обласним станціям переливання крові можуть дозволити реалізовувати плазму

9446

Про це йшлося на сьогоднішньому засіданні постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров`я, материнства та дитинства.  До обласної ради звернулися керівники Волинської обласної станції переливання крові Юрій Кременець  та виконувач  обов’язків головного лікаря Володимир-Волинської станції переливання крові Ярослав Бенч із проханням надати   дозволи на продаж плазми.  Раніше обласні станції виготовляли з неї   10%-ний розчин  альбуміну. Його призначають при різних видах шоку, опіках, цирозах печінки, онкології, при ускладненнях у вагітних та інших.

В обласних комунальних заклах Волині, як і на інших станціях переливання крові, припинили виробляти альбумін після запровадження постанови Кабміну від 30.11.2016 № 929 “Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів”.

Наразі в Україні 10%-ний розчин альбуміну виробляє  ПрАТ “Біофарма”.

Таку ситуацію різко розкритикував заступник голови профільної комісії волиньради Сергій Сівак. Він вважає, що діюча влада посприяла виникненню монополії у виробництві препаратів крові.

Комісія ж розглянула проект рішення «Про надання дозволу на продаж плазми, непридатної для використання з лікувальною ціллю». Депутати підтримали його за основу, однак, рекомендують, аби кошти від продажу плазми надходили у спецфонди станцій переливання крові, а не до обласного бюджету, як записано в проекті рішення. Зі слів керівників станцій, вони мають намір реалізовувати плазму на ПрАТ “Біофарма” за ціною 600 грн за літр, яка є нижчою від собівартості.