Головна Життя Вчитель фізкультури, що лікує масажем і випікає весільні короваї

Вчитель фізкультури, що лікує масажем і випікає весільні короваї

5237

Викривлення хребта в дітей – явище дуже поширене і небезпечне, особливо, коли з ним не борються і не виявляють його причин. Як масажист я діагностую в учнів певні відхилення, а на уроках ми разом займаємося лікувальною фізкультурою. Дітям подобається, а старшокласникам я навіть довіряю самим проводити розминку, – Зінаїда Олександрівна з захопленням розповідає про улюблену справу.

За словами вчителя, сучасні діти слабкі фізично, і далеко не кожен може виконати досить високі нормативи шкільної програми. До слова, з 64 учнів школи лише 21 належать до основної групи, решта – до спеціальної. Першопричинами цього Зінаїда Пех вважає недотримання учнями режиму дня, засилля комп’ютера, нечасті прогулянки на свіжому повітрі, неправильне харчування. Все це повинні контролювати батьки. Хоча і вчитель проводить з учнями своєрідні уроки-лекції, в яких популяризує здоровий спосіб життя, розповідає про відомих спортсменів, які принесли славу нашому району, зокрема про веслува­ль­ни­цю Галину Зуб і тенісиста Ми­хайла Степаняна.

До речі, саме в Шацькій школі і під керівництвом вчителя фіз­куль­тури Зінаїди Пех розвинувся фут­больний талант Василя Штанде­ра – відомого на сьогодні фут­бо­ліста, в минуло­му – вихованця футбольної ака­демії донецького «Шахтаря», те­пер – гравця ко­ман­ди «Гірник-Спорт» м. Комсомольськ. Василь уже в 2 класі школи досить пристойно грав у футбол, у 6-му – вигравав районні змагання з кросу. Зінаїда Олександрівна пишається своїм вихованцем, який добився таких великих спортивних успіхів.

Впродовж багатьох років Зінаїда Пех – єдина в школах Шацького району жінка-фізкультурник. В свої 55 вона завжди бадьора, активна, енергійна. Більше того, тримає спортивну форму набагато краще, як деякі колеги чоловічої статі. Якось на селищному стадіоні Зінаїда Олександрівна обігнала на імпровізованих змаганнях всіх чоловіків-фізкультурників! Додає ювілярці життєвого тонусу і те, що вона вже понад 10 років займається моржуванням. Не просто занурюється в крижану воду, а робить це правильно, дотри­му­ючись усіх вимог цієї зимової процедури, аби не нашкодити здоров’ю.

Життя змусило проявляти твердий чоловічий характер і у ви­хованні синів. Благо, Петро і Юрій виросли самостійними, від­повідальними, в усьому допомагають мамі. Петро з відзнакою закінчив Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки і став успішним тренером з дзюдо в Шацькій ДЮСШ. Також професійно займається масажем, має численних клієнтів, багатьох діток з уродженими вадами рухового апарату поставив на ноги. Юра – прикордонник, довгий час захищав кордони України в зоні АТО. Служба в гарячих точках міст Мар’їнка, Курахове позначилася на здоров’ї матері, котра понад усе хвилювалася за сина. Утім, Юрій повернувся додому здоровим і неушкодженим.

Хлопці знають, що мама в них сильна, витривала і з будь-якої непростої життєвої ситуації знайде вихід. Скрізь вона встигає: і на роботі, і вдома. А яку смакоту готує для синів! Щодня на столі в Зінаїди Олександрівни – духмяна здоба: чи тортик, чи пироги, чи печиво. Вже багато років сім’я не купує хліба – золоті мамині руки випікають його на будь-який смак:  на дріжджах і без них, звичайний і гречаний, з добавлянням ароматної чорнушки і без неї. І хліб, і кулінарні вироби в неї – без хімічних добавок, лише з натуральних інгредієнтів. В здобу додає перемелені сухі шкірочки від цитру­сових, висушені вишні, абрикоси. А які весільні короваї пече – справжні мистецькі шедеври! Має власну технологію їх випікання: з обов’яз­ковою молитвою перед початком роботи і дотриманням усіх етапів древнього обряду.

…Зінаїду Олександрівну можна слухати годинами, що й робили ми всім колективом редакції, коли ювілярка завітала до нас напередодні пам’ятної дати у своєму житті. Одних цікавили нюанси загартовування, інших – питання лікувального масажу, правиль­ного режиму дня для дітей, треті записували рецептик її фірмової страви. А на другий день ми насолоджувалися неповторним смаком гречаного хліба, спеченого ювіляркою. Скільки тепла, позитиву і гарних емоцій подарував нам візит цієї багатогранної особистості! Певно, щасливими є її сини, гордими – учні, колеги по роботі і численні друзі. Хай же побільше сонячних днів буде в житті Зінаїди Пех, а майбуття відкриває нові горизонти для її творчої натури, радує успіхами дітей та особистими перемогами! З ювілеєм!

Мирослава ЦЮП’ЯХ.