Головна Життя Волинян попереджають про небезпечні наслідки від укусу кліщів

Волинян попереджають про небезпечні наслідки від укусу кліщів

1727

Волинян попереджають про небезпечні наслідки від укусу кліщів

Експерти попереджають, що цьогоріч у зв’язку з відсутністю акарицидних обробок очікується масовий виплід кліщів. Ці невеликі створіння насправді є дуже небезпечними, адже переносять збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань. Відтак, небезпека підстерігає кожного.

Раніше кліщі загрожували тільки людям, які полюбляють лісові прогулянки. Тепер їх можна побачити будь-де, навіть у міських парках, скверах, лісопосадках. Кліщ активізується ранньою весною, коли середня температура повітря піднімається до 8°C, й відразу стає небезпечним.

Значна частина кліщів є переносниками важких захворювань, а саме хвороби Лайма або кліщового бореліозу та вірусного кліщового енцефаліту. Ці захворювання можуть мати дуже важкий перебіг, призводити до інвалідності, а іноді й до смерті хворого.

Що ж стосується Волині, то за останні три роки зареєстровано 90 випадків хвороби Лайма. Зокрема, за словами виконувача обов’язків директора державної установи «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я» Наталії Янко, у 2017 році захворюваність зросла на 25 % і вже цьогоріч зареєстровано два випадки хвороби. В медичні заклади області щорічно звертаються близько 500 волинян з укусами кліщів. Також небезпечними є укуси комарів, які передають не лише малярію, а й гельмінтози.

– У цьому році фіксуємо масовий виплод комарів і кліщів. Причина – фактично призупинені роботи по акарицидних обробках, які проводять, аби мінімізувати та унеможливити виплід кліщів. Якщо раніше кліщовий енцефаліт фіксували лише в Ратнівському районі, то наразі захворювання розповсюджено на всій території області. Тому закликаємо при перших же проявах хвороби, слід звернутися до лікаря, – наголошує Наталія Вікторівна.

Найкраща профілактика кліщових інфекцій – це дотримання правил безпеки. Тож збираючись на природу, одягайте світлий одяг, в якому щільно застібаються комірець і рукава. Обов’язково покривайте голову.

Медики також рекомендують:

  • під час прогулянки, з періодичністю 1,5-2 години, оглядати себе і своїх супутників. Необхідно особливо ретельно оглядати ті ділянки тіла, які не захищені одягом;
  • ретельно вибирайте місця для привалів. Їх необхідно очистити від гілок та трави;
  • не забувайте використовувати репеленти у формі аерозолів, лосьйонів, серветок, олівців, які захищають від нападу паразитів упродовж 5-7 годин;
  • повернувшись додому уважно обстежте себе перед дзеркалом. Особливо зверніть увагу на вуха, живіт, пахвинну та пахові ділянки;
  • ні в якому разі не залишайте біля ліжка одяг, в якому були на прогулянці. Відразу ж виперіть його, щоб максимально обмежити доступ комахи до Вас та інших членів сім’ї;
  • йдучи на прогулянку з собакою не забудьте обробити її шерсть профілактичним засобом (репелентом). Повернувшись додому уважно огляньте тварину перед тим, як впустити її у приміщення.

Якщо Ви виявили кліща на шкірі:

  1. Негайно зверніться до найближчого травмпункту. У кожному регіоні цілодобово працюють травмпункти, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження.

Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини.

  1. Після видалення кліща змастіть ранку антисептичним розчином. Якщо ж все-таки при вилученні кліщ розірвався і якась частина його залишилась у шкірі, потрібно звернутися за допомогою до хірурга ( а краще відразу для видалення кліща звертатись за допомогою до фахівця). Видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон, пробірку, інший чистий скляний посуд та щільно закрити кришку. За направленнями лікаря у лабораторній мережі проводяться лабораторні дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.
  2. Ретельно вимийте руки з милом.
  3. Протягом двох тижнів щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – зверніться до лікаря.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.