Головна Життя Всесвітній день здоров’я відзначили у Луцьку

Всесвітній день здоров’я відзначили у Луцьку

479

Щорічно 7 квітня відзначають World Health Day або Всесвітній день здоров’я. Аби вкотре привернути увагу суспільства на важливість здорового способу життя та вчасної профілактики захворювань, у Луцьку відбувся просвітницький захід – «Територія здоров’я». Його організував Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

До заходу долучилися начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Легкодух та регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Наталія Коструба.

Для початку головний державний санітарний лікар Волині Наталія Янко розповіла про основи здорового способу життя. Зокрема, це дотримання водного балансу і режиму здорового сну, відмова від шкідливих звичок, збалансоване харчуватися та фізична активність тощо.

Потому відбулася руханка під керівництвом тренера Віктора Ткачука з Центру культури, туризму, молоді та спорту Підгайцівської сільської ради, який також є координатором президентської програми «Активні парки».

Окрім того, в цей день волиняни отримали близько двохсот медичних послуг, серед яких: консультації сімейного лікаря, вимірювання рівня глюкози в крові, швидкі тести на гепатити В і С, щеплення від дифтерії та правця, вимірювання артеріального тиску. Також близько півсотні людей пройшли навчання технікам збереження ментального здоров’я і отримали інформацію, де можна отримати безкоштовні консультації психолога.

Не обійшлося й без майстер-класів із надання першої медичної  допомоги, вимірювання індексу маси тіла і консультації з приводу здорового харчування, запобігання інфекційних та неінфекційних хвороб.