Головна Інтерв'ю Сергій Віннічук: «Шацьк для мене – це значно більше, як місце проживання»

Сергій Віннічук: «Шацьк для мене – це значно більше, як місце проживання»

7529

Шацькі виборці двічі висловили високу довіру Сергію Віннічуку, Шацькому селищному голові. В жовтні минулого і в березні нинішнього року Сергій Миколайович здобув перемогу на місцевих виборах голови селищної ради, набравши відповідно 841 і 2 028 голосів виборців. Навесні він очолив Шацьку об’єднану територіальну громаду, в яку входить 11 населених пунктів.

Сьогодні Сергій Віннічук – гість нашої газети. З ним говоримо про досягнення, проблеми громади та стратегію її розвитку.

Майже рік тому Ви балотувалися на посаду голови Шацької об’єднаної громади і впевнено виграли вибори. Скажіть, що для Вас – селище Шацьк: адреса проживання, місце роботи чи все-таки щось більше?
– Шацьк для мене – це значно більше, як місце роботи чи проживання. Це благословенний Богом край з чудовими людьми й унікальною природою. Я дуже хотів би бачити його розвиненим, успішним і багатим. Тому робив і робитиму все для того, щоб усі ми пишалися нашим спільним домом – Шацьким краєм.
Шацька селищна рада – специфічна зі своїми земельними питаннями, відпочинково-туристичною сферою.

Чи вірили, що дасте цьому раду?

-Думаю, мені було б набагато складніше, якби я прийшов на посаду голови відразу з Шацького лісового коледжу, де і досі викладаю. Але депутатська робота з 2006 року, а згодом діяльність на посаді голови Шацької районної ради допомогли мені здобути той досвід, який зараз використовую під час прийняття важливих рішень. Звичайно, були сумніви і вагання, але мої колеги та однопартійці з районної організації «ВО «Батьківщина» вірили в мене і висловили мені таку довіру, що я просто не міг не виправдати їхніх сподівань. Та й депутати у нас дружні, принципові. Разом нам вдається вирішувати проблеми, які мені самому були б не під силу.

Чи багато пунктів передвиборчої програми вдалося втілити в життя?
– Передвиборчі обіцянки для людини, яка себе поважає, – це не політтехнології для отримання якомога більшої кількості голосів виборців, а проект майбутньої діяльності посадової особи. Рік був досить напруженим і неспокійним, проте вважаю, що спрацювали ми продуктивно. На сьогодні завершується проект утеплення дитсадка №1 в смт Шацьк. Першу частину вартістю 420 тис. грн. ми вже реалізували: встановили металеву огорожу і дашки над вхідними дверима. Зараз втілюється в життя друга частина – безпосередньо утеплення фасаду, яке вартує 1 млн. 400 тис. гривень. У двох групах ДНЗ ми обклали плиткою туалети, закупили нові раковини, матеріал на дитячі майданчики, оновили посуд на кухні. А ще полагодили піч, яка років 20 не працювала. Тепер діти смакуватимуть свіжою випічкою. У дитсадку №2 смт Шацьк провели воду, встановили бойлер, зробили внутрішні туалети – не повірите, але до ремонту у туалеті цього дитсадка стояли горщики. Також у цьому дитячому закладі облаштували фойє, закупили меблі: ліжечка з матрацами, тумбочки. На даний час виготовляємо проектно-кошторисну документацію на добудову ще двох груп, перекриття даху та утеплення приміщення.

 Мабуть, найбільшою Вашою гордістю є капітально відремонтований міський Будинок культури?
– Це таки правда! Приміщення закладу культури десятки років було в занедбаному стані, до того ж аварійним. Зараз же стало одним з найкращих у районі. Окрім того, що всередині зробили євроремонт, ми відремонтували зовнішню стіну приміщення, побудували дровітню. Завдяки співпраці з благодійними фондами «Тільки разом» і «Патріоти Волині» придбали музичну апаратуру, музичні інструменти та стільці в зал. Порозумілися і з ТзОВ «Будівельник» (директор Володимир Гурко), працівники якого безкоштовно встановили в клубі три вікна.

Мені відомо, що селищна рада здійснювала й інші дороговартісні покупки.
– Так, у Шацьку дитячу музичну школу ми придбали електронне піаніно, а в дитячо-юнацьку спортивну школу (на відділення веслування) – два нові човни. Я вважаю, що наші діти мають проводити позаурочний час з користю для свого розумового і фізичного розвитку, та робити це в гарних закладах із сучасною матеріально-технічною базою.

Однією з найбільших проблем громади є дороги. Що відремонтовано за рік? Що є в планах?
– На сьогодні ми встелили білощебеневе покриття на відрізку дороги протяжністю 1 км від села Вілиця до Кропивників (вартість 1 млн. грн.), на відрізку 1,2 км Шацьк-Мельники (1 млн. грн.). Відремонтували вулицю Ярини Смоляр, частину вулиці Польова в Шацьку, яку хочемо сполучити з центральною дорогою. На даний час завозиться щебінь на вулиці Стуса і Сонячна районного центру. Виготовляємо проектно-кошторисну документацію на інші проблемні дороги Шацька. Великі надії покладаємо на проект Шацької райдержадміністрації щодо будівництва дороги Шацьк-Прип’ять вартістю 1 млн. євро, а також на власний проект, відповідно до якого можна буде заасфальтувати вулицю Шковороди (від центру і до кінця Шацька), зробити водовідведення і встановити там світлофор. До речі, тоді ми зможемо забрати велику калюжу біля зупинки на Світязь.

Жителі Шацької селищної ради вже дякують за освітлені вулиці.
– Ще будучи депутатом районної ради, я почав працювати над питанням відновлення вуличного освітлення в нашому селищі. Тоді ж став головою громадської організації – партнера проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Цю роботу ми продовжуємо і зараз. На сьогодні вже освітлено вулиці Шевченка, Незалежності, Природна, Гагаріна, Лесі Українки районного центру. Світяться ліхтарі і в селі Гаївка. Днями встановлено ліхтарі і по вулиці Набережна селища Шацьк – якщо все буде йти за планом, світло там може з’явитися вже найближчим часом. Роботи ще багато, проте ми зробимо все можливе, щоб освітити всі вулиці нашого селища. Також у планах на близьке майбутнє – реалізація проекту вуличного освітлення у селі Мельники (вулиця Шевченка) та Прип’ятській сільській раді, де, на відміну від Самійличівської, не освітлений жодний населений пункт.

В якому стані соціальні об’єкти громади?
– У Прип’ятській, Самійличівській та Мельниківській школах саме зараз встановлюємо внутрішні туалети – в рамках відповідної обласної програми. У навчальному закладі села Прип’ять хочемо замінити і опалювальний котел, а в сільський дитсадок вже придбали завдяки співфінансуванню нові меблі. Профінансували встановлення загорожі в ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк. Також зараз працює ремонтна бригада в ФАПі села Мельники – в частині приміщення, де донедавна розміщувалася квартира, вставили нові вікна, двері, оновили електропроводку. В одній з кімнат фельдшерсько-акушерського пункту плануємо створити аптеку. Один раз у тиждень у ФАПі проводитиме прийом лікар.
До слова, вимогою часу є встановлення в Шацьку станції знезалізнення води, яке на умовах співфінансування обійшлося обласному бюджету в 470 тисяч гривень, а селищному – в 65 тисяч гривень. До станції зможуть підключитися дитсадок, школа, лікарня, вулиці Садова і Шковороди районного центру.

В сфері освіти об’єднаної громади з нового року відбудуться зміни. Чи не вдарять вони боляче по учнях та вчителях?
– Зараз працюємо над створенням в об’єднаній громаді опорної школи. Швидше за все, нею стане ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія смт Шацьк. Також зробимо все можливе, щоб сформувати в ній класи-комплекти, аби діти з сіл не навчалися індивідуально, поза шкільним колективом, а здобували повноцінну освіту в сучасній школі. На опорні школи держава виділяє великі кошти, які можна буде вкласти в меблі, обладнання, комп’ютери, а також шкільні автобуси.
Найближчим часом завершуємо другу чергу добудови головної школи громади і приступаємо до виготовлення проектно-кошторисної документації третьої черги. Планується, що це буде триповерхове приміщення з їдальнею, актовим залом і необхідною кількістю класів – щоб забрати навчання в другу зміну.

Яка доля районного Будинку культури? Чи скоро почнуться роботи з його реконструкції?
– Як тільки завершимо другу чергу добудови школи, відразу приступимо до ремонту районного Будинку культури. Сподіваюся, нам вдасться залучити кошти з фонду регіонального розвитку і в 2017 році, за сприяння обласної влади, розпочати роботи з реконструкції.

Селищний полігон твердих побутових відходів практично вичерпав свій ресурс. Планується його розширення чи будівництво нового полігону?
– Ми провели реконструкцію, наростили на полігоні вали. Принаймні ще 4-5 років полігон повноцінно функціонуватиме.

Знаю, що селищна рада є активною в написанні корисних для громади проектів, в тому числі українсько-польських, в реалізації яких залучаються кошти Євросоюзу.
– Завдяки проектам ми отримуємо чудову можливість робити добрі справи, залучаючи позабюджетні кошти. Проектів багато: це реконструкція селищного скверу, будівництво амфітеатру (зі сценою, місцями для глядачів, переодягальнями для артистів, туалетами тощо), дитячого майданчика, закупівля переносної сцени – це лише в сфері культури. Масштабні проекти написали з придбання пожежної техніки, асфальтування вулиці Шковороди в смт Шацьк, будівництва басейну в санаторії «Лісова пісня», облаштування кемпінгової стоянки та комунального пляжу в урочищі Гряда, каналізування селища Шацьк, сіл Мельники, Гаївка, Світязь, Пульмо вартістю 6,5 млн. євро тощо. Сподіваюся, хоч половина цих проектів пройде.

Що робиться для покращення благоустрою Шацька?
– Реалізація згаданих проектів покращить вигляд нашого селища. Крім того, серед здобутків селищної ради – тротуар по вулиці 50 років Перемоги. Плануємо викласти бруківкою іншу сторону цієї вулиці, а також зробити тротуар по вулиці Шковороди. На даний час реалізовуємо проект з роздільного збору сміття, який співфінансується за кошти з обласного бюджету.

Шачан хвилює подальша доля каналізування вулиць, прилеглих до озер, проект якого не вдалося до кінця реалізувати.
– Це питання ми також тримаємо на контролі. Вже навесні ми почнемо самі підключати до каналізаційної мережі вулицю Гагаріна. Також будемо робити все можливе, щоб отримати кошти на завершення проекту з фонду регіонального розвитку.

Чи можна отримати належну їм за законом земельну ділянку. Причина – відсутність генерального плану населеного пункту. Проблема вирішується?
– Так, на даний час фірма завершує роботу над геодезією, продовжать написання містобудівної документації в Києві. Шачани мусять трохи потерпіти. Вже через деякий час разом із генеральним планом ми отримаємо вирішення наших багаторічних болючих земельних питань. Мешканцям селищної ради буде відкрито доступ до цього важливого документа, в якому опишуть як поточний стан розвитку селища, так і перспективу на найближчі роки.

Чи має селищна рада стратегію свого розвитку?
– Без стратегічного плану розвитку громади важко будувати перспективне майбутнє нашої громади. Сьогодні ми створили робочу групу, яка працює над створенням стратегії розвитку громади на найближчі 5 років. Думаю, цей стратегічний план буде затверджений найближчим часом на сесії і ми відразу поінформуємо про нього громадськість.

Як оцінюєте свою діяльність на посаді селищного голови?
– Оцінки моїй роботі поставить історія і громада. Я лише хочу якнайбільше зробити корисних справ для людей, які мені довірилися. При нагоді дякую Волинській обласній раді та державній адміністрації за великий вклад у співфінансування проектів громади, а також народному депутату Степану Івахіву. Бажаю своїй громаді миру і добробуту. Вірю, що разом ми подолаємо всі перешкоди і крок за кроком прийдемо до кращого життя.

Розмовляла
Мирослава ЦЮП’ЯХ.