Головна Історія Громадською панахидою та покладанням квітів волиняни вшанували пам’ять Кобзаря

Громадською панахидою та покладанням квітів волиняни вшанували пам’ять Кобзаря

5915

«Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть його твори. Отакий був і є для нас, українців, Тарас Шевченко», – сказав свого часу про Великого Кобзаря Іван Франко.

10 березня 1861 року, 160 років тому відійшов у вічність великий поет, мислитель, художник, пророк українського народу – Тарас Григорович Шевченко.

У зв’язку з цим, сьогодні в обласному центрі Волині, біля пам’ятника Великому Кобзареві відбулася громадська панахида.

Участь у заході взяли керівники обласної та міської влади – заступник голови ОДА Анатолій Костик, перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, Луцький міський голова  Ігор Поліщук, представники громадських організацій, духовенство, студенти та вихованці міських навчальних закладів.

Духовенство Волинської єпархії Православної Церкви України на чолі з митрополитом Волинський і Луцький Михаїлом відправили панахиду. Потому усі присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку.

У своїй проповіді, владика Михаїл закликав усіх надихатися творчістю Великого Кобзаря на перемоги заради розвитку своєї країни та не зациклюватися на скорботах і невдачах.

На завершення громадської панахиди усі учасники виконали Гімн України.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації