Головна Історія На Волині відзначили дату, присвячену трагічній сторінці спільної історії України та Польщі

На Волині відзначили дату, присвячену трагічній сторінці спільної історії України та Польщі

2250

29 вересня 2020-го року у селі Мельники відбувся міжнародний пам’ятний захід “Дорога до миру”, присвячений вшануванню памяті польських військовослужбовців, замордованих у вересні 1939 року більшовицькими окупантами.

Присутніми на заході, покликаному об’єднати український та польський народи в гідному ставленні до спільних сторінок історії, були Генеральний Консул Польщі у Луцьку Славомір Місяк, Віце-маршалок Люблінського воєводства Республіки Польща Збігнєв Войцеховський, перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко, голова обласної ради Ірина Вахович, виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт, начальник департаменту зовнішніх зносин, залучення інвестицій та з питань туризму і курортів ОДА Ігор Чуліпа, представники місцевої влади, командир Луцького прикордонного загону, полковник Олег Вовк, керівництво Надбужанського відділу Прикордонної варти Польщі, духовенство різних конфесій, студентська та учнівська молодь.

Зокрема, присутні по завершенню спільної панахиди за загиблими, яку правили православні та римо-католицькі священики, поклали квіти та поставили лампадки до пам’ятних знаків загиблим солдатам Корпусу Охорони Пограниччя РП на місцевому військовому цвинтарі.

«Сьогодні, 29 вересня, ми – і українці, і поляки, тут в селі Мельники разом вшановуємо пам’ять полеглих у боротьбі на початку Другої світової війни у вересні 1939 року. Ці сумні сторінки нашої історії, гуртують і роблять нас сильнішими. Переконаний, що цей захід «Дорога до миру», місія якого – просвітити, віддати шану і змусити озирнутися назад, став доброю традицією, та покликаний поєднати український та польський народи у спільному прагненні до миру. На жаль, ми не можемо повернути загиблих, але повинні повернути віру в правду і справедливість. Щоб те, заради чого загинули герої, ніколи не виявилось марним», – сказав Сергій Мовенко після богослужіння та покладання квітів.

Опісля традиційно відбувся забіг «Дорога до миру», під час якого учасники подолали символічну дистанцію у 1939 метрів в пам’ять про загиблих у вересні 39-го.

Також продовжили  ще одну добру традицію – висаджування учасниками дійства в місцевому парку с. Мельники дерев.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації