Цьогоріч в Україні минає 80 років від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру. Відтак, сьогодні, 6 жовтня 2021 року, представники місцевої влади прийшли до меморіального знаку жертвам єврейського Голокосту, що розміщений у Луцьку на території мікрорайону Вересневе, аби віддати шану постраждалим від нацистських злочинів. За дорученням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка участь у меморіальних заходах взяла начальник управління культури, у справах релігій та національностей ОДА Ольга Чубара.
Масові розстріли в Бабиному Яру розпочалися відразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації Києва. Жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв.
Слід зазначити, що нацистська операція в Бабиному Яру 29–30 вересня стала однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни. Більшість населених пунктів України мають свої більші чи менші «бабині яри» – місця нацистських розстрілів євреїв та інших жертв.
Провідна роль у розстрілах кінця вересня початку жовтня 1941 року в Бабиному Яру належить зондеркоманді 4а під орудою штандартенфюрера СС Пауля Блобеля. Цей нацистський підрозділ здійснив масові вбивства євреїв у Луцьку, а також у Львові, Рівному, Новограді-Волинському, Житомирі, Білій Церкві й інших містах.
До слова, сьогодні 6 жовтня, у Бабиному Яру відбудеться церемонія вшанування пам’яті жертв трагедії за участі Президента України Володимира Зеленського та президентів Німеччини й Ізраїлю – Франка-Вальтера Штайнмаєра та Іцхака Герцога. Також відбудеться представлення нового об’єкту Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» – «Кристалічної стіни плачу» всесвітньо відомої художниці Марини Абрамович.
Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації