Головна Історія “Ніхто не думав, що Освенцим буде мати продовження під назвою Оленівка”: у...

“Ніхто не думав, що Освенцим буде мати продовження під назвою Оленівка”: у Луцьку вшанували пам’ять жертв нацистських концтаборів

1369

11 квітня у світі відзначають Міжнародний день визволення в’язнів нацистських таборів, заснований рішенням Генеральної асамблеї ООН у 1991 році. На жаль, в Україні, після повномасштабного російського вторгнення, тема в’язнів концтаборів набула нового звучання і значення. Тому сьогодні у нашій державі згадують не тільки про тих, хто пережив гітлерівські катівні. А насамперед про тих, хто зараз перебуває в полоні російських окупантів.

Пам’ять про людей, які пройшли через концтабори держав-агресорів, у Луцьку вшанували біля пам’ятної стели «Жертвам нацизму» на меморіальному комплексі «Вічна Слава». З ініціативи міської ветеранської організації “Спілка в’язнів-жертв нацизму” (голова Неля Вавринюк) сьогодні тут відбулася година-реквієм.

Під час заходу, який провела організатор культурного дозвілля терцентру соціального обслуговування Луцької громади Оксана Крамар, звучали спогади дітей в’язнів гітлерівських концтаборів. Заупокійну молитву за жертвами таборів смерті відслужив священик Церкви Введення у храм Пресвятої Богородиці Юрій Щербак.

До участі у годині-реквіємі долучився секретар Луцької міської ради Юрій Безп’ятко, представники влади області, Національної гвардії, а також здобувачі освіти Волинського фахового коледжу НУХТ. Присутні вшанували пам’ять в’язнів нацистських концтаборів хвилиною мовчання та поклали квіти до стели “Жертвам нацизму”.

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 777937)