Головна Історія «Слово, моя ти єдиная зброє…»: у Луцьку відзначили 153-ю річницю від дня...

«Слово, моя ти єдиная зброє…»: у Луцьку відзначили 153-ю річницю від дня народження Лесі Українки

1393

Чимало людей зібралося сьогодні, 25 лютого 2024 року, на Театральному майдані міста Луцька біля підніжжя пам’ятника Лесі Українці, аби відзначити день народження відомої поетеси.

Участь у заході також узяли представники влади та громадськості, серед яких – директор департаменту культури, молоді та спорту облдержадміністрації Олександр Хвіщук.

«Ми тут, щоб засвідчити пошану і  вдячність за той безцінний дар, який вона залишила у спадок волелюбним нащадкам і стала для нас символом безмежної любові до України, символом віри, незламності і гідності», – зазначила ведуча дійства.

Потому відбулося покладання квітів до підніжжя пам’ятника Лесі Українці.

Хвилиною мовчання вшанувати пам’ять українських героїв, що віддали своє життя за незалежність України.

Як зазначив доктор наук, професор Волинського національного університету імені Лесі Українки Сергій Романов, вкотре зустрічаємо день народження поетеси в умовах війни. Колись давно Леся також долучилася до боротьби проти поневолення.

«І ворог той самий. Коли багатьом здавалося, що ще можна щось зі східним сусідом домовитись, порозумітись, розмежуватися, Леся Українка, як раз одна із перших зрозуміла, що домовленостей бути не може. Ми можемо бути лише нарізно і бажано за муром, за стіною», – сказав Сергій Романов.

Окрім того, Ганна Омельчук прочитала вірш Лесі Українки «Забуті слова».

Дійство закінчилося виконанням Державного Гімну України.