Головна Історія У Луцьку відкрито виставку архівних документів до Дня пам’яті жертв Голодоморів в...

У Луцьку відкрито виставку архівних документів до Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні

2481

Спеціалістами архівного відділу Луцької міської ради спільно з працівниками бібліотеки-філії № 3 для дорослих з 23 по 30 листопада відкрито виставку архівних документів до Дня пам’яті жертв Голодоморів в Україні під назвою «Голодомор: не маємо права забути».

У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів в Україні. Наймасштабнішим з них був голодомор 1932-1933 років. У 1932–1933 роках комуністичний тоталітарний режим вчинив злочин геноциду проти українського народу шляхом організації штучного масового голоду. Це спричинило загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української РСР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці. Метою злочину було знищення української ідентичності та української нації. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл і цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій проти незгодних, були створені умови, при яких вижити було неможливо.

28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», згідно з яким Голодомор був визнаний геноцидом українського народу. Публічне заперечення Голодомору вважається протиправним.

На виставці представлені копії архівних документів Луцької міської ради, добірка книг та газетних публікацій, спогади та свідчення тих, хто відчув на собі страждання, спричинене Голодомором.

Запрошуємо ознайомитись з документами виставки, що розташована в приміщенні Бібліотеки-філії для дорослих № 3, на вул. Ковельській, 56.

 

Архівний відділ міської ради