Головна Історія У Володимирі відзначили День пам’яті та перемоги над нацизмом

У Володимирі відзначили День пам’яті та перемоги над нацизмом

607

8 травня Україна вперше разом з усією Європою відзначає День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років – як єдине державне свято замість двох різних знакових дат. З цієї нагоди біля меморіального комплексу “Жертвам фашизму” відбувся пам’ятний захід.

На місці, де у 1941-1944 роках у Володимирі функціонував концтабір «Норд-офлаг 365» (Шталаг 12), організований нацистськими окупантами, зібрались представники Володимирської міської ради, районної військової адміністрації та районної ради.

До підніжжя пам’ятника “Скорботна мати” поклали квіти міський голова Ігор Пальонка, його перший заступник Ярослав Матвійчук, начальник РВА Юрій Лобач, голова районної ради Віктор Хиць, начальник відділу прикордонної служби Амбуків Андрій Ковальчук, а також заступник Володимирського міського голови Андрій Гудим та керуючий справами міськвиконкому Ірина Лошенюк. 

Опісля учасники заходу поставили запалені лампадки до підніжжя пам’ятника “В’язень”, вшанувавши таким чином пам’ять 8 мільйонів українців, загиблих в роки Другої світової війни, та 65 мільйонів убитих у світі.

Нагадаємо, що досі в Україні 8 травня відзначали День пам’яті та примирення (як пам’ятний день), а 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (як державне свято з вихідним у невоєнний час). Однак наприкінці травня 2023 року Верховна Рада України ухвалила закон, який скасував обидва ці свята, натомість встановивши нове державне свято 8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років. Володимир Зеленський підписав цей закон 12 червня минулого року, тому цьогоріч свято відзначається в Україні вперше.