Головна Історія Волинь пам’ятає: у Луцьку вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Волинь пам’ятає: у Луцьку вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

3486

В обласному центрі Волині 14 грудня 2020 року у День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС відбулися пам’ятні заходи, присвячені людям, які першими ліквідовували наслідки вибухів на атомній електростанції. Зокрема, до пам’ятного знаку «Жертви Чорнобиля» на меморіальному комплексі «Вічна слава»  покладені квіти та хвилиною мовчання вшанували загиблих ліквідаторів Чорнобильської аварії.

Віддати шану постраждалим та учасникам найбільшої катастрофи в історії світової ядерної енергетики прийшли голова Волинської облдержадміністрації Юрій Погуляйко, перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко та заступник голови облдержадміністрації Анатолій Костик.

Також Юрій Погуляйко вручив подяки голови Волинської обласної державної адміністрації за сумлінну працю, активну громадську діяльність, спрямовану на вирішення проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

– громадській організації «Союз інвалідів Чорнобиля Луцького району» (голова – Микола Дарчик);

– Юрію Зилюку – учасникові ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

– Володимиру Кецу – учасникові ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, голові Луцької районної державної адміністрації;

– Петру Міцерському – директорові приватного підприємства «Маневичімонтажрембуд».

Слід зазначити, що серед ліквідаторів аварії на ЧАЕС – 3,5 тис волинян. 34 роки тому вони, не шкодуючи свого життя та здоров’я, поїхали у 30-кілометрову зону радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки трагедії. Нарівні з іншими пожежниками та військовослужбовцями, будівельниками та енергетиками, які приїхали з усіх куточків України, вони об’єдналися та зупинили некеровану ядерну реакцію.

Ми цінуємо подвиг ліквідаторів і щиро дякуємо за те, що врятували не лише українців, а й людство від смертельної небезпеки.

Сьогодні живими залишилися 1903 ліквідатора-волинянина. Ми пам’ятаємо героїв, які пішли з життя, самовіддано захищаючи людей від атомного лиха. Світла пам’ять усім, хто через хвороби, спричинені радіацією, не дожив до цього дня.

Нехай більше ніколи не повториться ця трагедія,  а у кожній волинській родині панують мир, затишок і добробут.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації