Головна Історія У Луцьку віддали шану відомому українцю – В’ячеславу Чорноволу

У Луцьку віддали шану відомому українцю – В’ячеславу Чорноволу

6870

25 березня – день пам’яті відомого українського політика, державного діяча і журналіста В’ячеслава Чорновола. Сьогодні минає 22 роки з дня його смерті. Тож сьогодні у Луцьку відбулося вшанування пам’яті лідера Народного Руху України.

Зокрема біля меморіальної дошки В’ячеславу Чорноволу відбулося пам’ятне віче та покладання квітів.

Віддати шану видатному сину України прийшов заступник голови облдержадміністрації  Анатолій Костик.

«Ми зібралися тут з вами, аби у цей день вшанувати пам’ять В’ячеслава Чорновола, який був справжнім патріотом своєї країни. Він боровся за незалежність України і знав, чого хоче її народ. Наше завдання – пам’ятати про видатного українця та брати за приклад», –  звернувся до присутніх Анатолій Костик.

Довідково:

В’ячеслав Чорновіл (1937-1999) одна з найяскравіших постатей в українському політикумі 90-х років. Він жив за принципом – «якщо не я, то хто ж?». За виняткову принциповість його спочатку виключили з аспірантури, а побачивши, що залякування не діє, судили за «антирадянську пропаганду». У радянських концтаборах він провів у загальній кількості 15 років. Відбував покарання в таборах суворого режиму та на засланні в Мордовії й Якутії.

Політик був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року.

Разом із іншими видатними діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів. Засновник та головний редактор підпільного українського часопису «Український вісник». Також він був ініціатором створення Української Гельсінської групи, одним із засновників Народного руху України. Загинув в автокатастрофі 25 березня 1999 року на Бориспільській трасі за нез’ясованих обставин. Похований він у Києві на Байковому кладовищі на центральній алеї.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації