Головна Конкурси Гран-прі конкурсу “Wind and brass” виборола володимирчанка Вікторія Савюк

Гран-прі конкурсу “Wind and brass” виборола володимирчанка Вікторія Савюк

1899

6 травня у приміщенні Володимирської дитячої музичної школи відбувся відкритий регіональний конкурс юних виконавців на духових та ударних інструментах “Wind and brass”.

«У час, коли літають кулі, нашим хлопцям потрібна особлива підтримка, а нашим дітям потрібна мистецька освіта, яка дозволить будувати омріяну Україну», – зазначив у вітальному слові директор школи Роман Віслобоков, подякувавши міській та обласній владі за підтримку у проведенні конкурсу.

Близько пів сотні учасників конкурсу – свідчення, що людям, починаючи з часів ковіду, а потім і початку повномасштабного вторгнення, не вистачає живого спілкування, не вистачає живої сцени, – підкреслив присутній у залі заступник міського голови Андрій Гудим. І висловив сподівання, що цей мистецький захід стане у нас традиційним. Також зі словами привітання до учасників звернулась провідна методистка по роботі з мистецькими школами Волинського обласного науково-методичного центру Вікторія Скороход.

Оцінювало виконавців журі у складі випускника Одеської Національної академії ім. А. Нежданової та Conservatorio della Svizzera Italians, м.Лугано (Швейцарія) Мирослава Воронюка, викладача Тернопільської спеціалізованої музичної школи ім. І. Герети та Мистецького фахового коледжу ім. С. Крушельницької Андрія Кушнірика, викладача Волинського фахового коледжу мистецтв ім. І. Стравінського та Луцької МШ №2 Андрія Єдинака, заслуженого працівника культури України, керівника духового оркестру палацу культури м. Луцька Анатолія Вихованця. Головою був заслужений діяч мистецтв України Михайло Віятик.

Повідомили про проведення першого (дистанційного) туру, принципи роботи комісії та критерії оцінювання організатор конкурсу Юрій Датчук та Михайло Віятик.

Опісля було розпочато другий тур конкурсу, у якому змагались 39 учасників та 8 колективів у трьох вікових групах у чотирьох номінаціях: «Духові дерев’яні інструменти», «Духові мідні інструменти», «Ударні інструменти», «Ансамбль». Обов’язковою умовою було виконання твору українського композитора. Усі, хто не виборов призових місць, були нагороджені подяками за участь у другому турі конкурсу. Також відзначені конкурсанти у додаткових номінаціях від спонсорів: “За краще виконання: твору українського композитора; кантиленного твору, віртуозного твору, твору в обробці Михайла Віятика”; були призи “Надія”(найстаршому та наймолодшому учасникам), “За артистичність”, “Кращий викладач”(за якісну підготовку учня до конкурсу) та “Кращий концертмейстер” (за виконавську майстерність, професійний супровід учнів під час конкурсу).

Фінансування заходу стало можливим за підтримки міської ради відповідно до програми розвитку культури та мистецтва на 2023-2027 рр.

Гран-прі (2000 грн) було одноголосно присуджено учениці Володимирської дитячої музичної школи Вікторії Савюк (викладач Юрій Датчук, концертмейстер Олександр Покалюк) – за високий рівень виконання конкурсної програми.