Головна Коротко Майстер-клас із писанкарства

Майстер-клас із писанкарства

2406

Красиво розмальовані пи­санки завжди були окрасою ве­ликодніх кошиків із харчами, які дбайливі господині несли до церкви в одне з найбільших хрис­тиянських свят. Розмалю­вати ж яйце – споконвічний символ воскресіння і нового життя – є справою не з легких. Як це зробити правильно, про­фесійно і до свята здивувати своїх рідних рукотворним ше­дев­­ром, напередодні Пасхи роз­­повіли шачанкам – слуха­чам університету ІІІ віку факу­льтету «Народна творчість» – ке­рівники гуртків «Веселкова палітра» і «Світ навколо тебе» Будинку дитячої та юнацької творчості Ірина Вензловська  та Світлана Шумук, а також пра­­­цівник Територіального центру Марія Сидорук. І не ті­льки роз­повіли, а й провели сп­равж­ній майстер-клас з виго­тов­лення писанок.

…В кімнаті, де зібралися пи­санкарі – досвідчені і початківці – було тепло. Від весняного сонця, що заглядало у вікно, від свічок, вогонь яких топив віск, і від щирих жіночих усмішок. Дарма, що вперше взяли в руки писачки і щойно ознайомилися зі складною технікою розпису. Кі­­лькахвилинний майстер-клас – і вправні руки жінок вже виво­дили на поверхні яєць чудер­нацькі воскові візерунки, зану­рювали майбутні писанки у фарбу і знову малювали. Те, що стало результатом кількаго­дин­ної роботи, усіх порадувало. Прості курячі яйця перетво­ри­лися на витвори мистецтва: з яск­равими рослинним і гео­мет­­ричним орнаментами, з пра­­­ви­ль­ними симетричними де­­­та­ля­ми, насиченими кольо­ром, теп­­лом і світлом.

Кожна жінка понесла до­дому маленький символ вели­ко­го свята Воскресіння Хри­с­то­вого. І незабутні враження від організованого для них за­ходу, від щирого спілку­вання, від спільної роботи, яка об’єд­нала і зблизила.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.