Головна Стисло На часі – співпраця Влодавського повіту та Шацького району в сфері освіти

На часі – співпраця Влодавського повіту та Шацького району в сфері освіти

4201

Уже декілька років поспіль Шацький район тісно співпрацює із гміною Влодава (Польща). Таке співробітництво відбувається чи не в усіх галузях соціальної сфери, що виливається в написання та реалізацію різноманітних проектів.

29 квітня в рамках робочої поїздки наш район вкотре відвідала делегація з міста Влодава. Голова районної ради Сергій Віннічук, директор Шацького міського Будинку культури Ніна Вирович суп­ро­воджували шанованих гостей – віце-старосту міста Влодава Ада­ма Панасюка, директора комплексу загальноосвітніх шкіл №1 і №2 Євгенія Омельчука, вуйта гміни Влодава Тадеуша Савіцкі та завідувача відділу культури гміни Влодава Марту Ваврищук.

Цього разу зустріч обох партнерів мала більше освітянський напрямок: гості відвідали загальноосвітню школу І-ІІІ ст. смт Шацьк, де мали змогу поспілкувалися з начальником відділу освіти Анатолієм Павлеєм, директором школи Валерієм Михальчуком та директорами усіх навчальних закладів району. Основна тема виступу польських колег – залучення українських дітей до навчання в загальноосвітньому ліцеї у Влодаві. Докладніше про умови нав­чання, харчування, проживання в гуртожитку ліцею та дозвілля сту­дентів розповів Євгеній Омельчук. Він наголосив, що навчальні заклади Польщі дуже раді бачити серед своїх студентів українських дітей, для яких запропоновано на початку двотижневі курси з вивчення польської мови (для вступу у навчальний заклад пот­ріб­но лише атестат про закінчення 9 класу та пройти співбесіду, доскона­ло­го знання польської мови не вимагається, лише початковий рі­вень). Однією з перспектив навчання у Польщі є можливість всту­пу до вищих навчальних закладів країни. Саме навчання для укра­їнських дітей є безкоштовним, батьки ж лише оплачують виго­тов­лення необхідних документів, медичну страховку, проживання у гуртожитку включно з харчуванням та цілодобовим наглядом вихователя.

Анатолій Павлей попросив директорів шкіл району донести цю інформацію до учнів 9-х класів та їхніх батьків, а також подати у відділ освіти інформацію про учнів, котрі мають бажання навчатися у Польщі. Після офіційної зустрічі польські гості відвідали учнів 10-го класу, які вивчають польську мову (її викладають ще в 5-х і 6-х класах ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк), де всі мали змогу поспілкуватися «наживо» іноземною мовою та зробити колективне фото на згадку.

Ще один навчальний заклад, у співпраці з яким були зацікавлені поляки та який залюбки відвідали – Шацький лісовий коледж ім. В.В.Сулька.  За «круглим столом» представники сусідніх прикор­дон­них регіонів поспілкувалися з директором коледжу Ігорем Жмур­ком, обмінялися досвідом роботи та обговорили можливість спів­праці в різних сферах (навчання студентів за обміном, проведення спортивних змагань, можливість стажування як студентів, так і викладачів). На завершення гості із Польщі оглянули музей флори і фауни Шацького лісового коледжу, де були вражені чучелами птахів та звірів, створеними місцевими таксидермістами.

Віта ШЕПЕЛЯ.