Головна Стисло Наш Світязь стане кращим, якщо про нього подбаю Я

Наш Світязь стане кращим, якщо про нього подбаю Я

3845

Саме за таким девізом впродовж 10 років працює екологічна агітбригада «Джерело» нашої школи. На її рахунку багато гарних справ: підготовлено 8 сценаріїв до заходів, з якими учні виступали перед школярами, батьками, працівниками парку і Світязького ліс­ництва, жителями села, учасниками екологічних акцій і семі­нарів, що проводились на базі району, брали участь в районних і обласних конкурсах, пропагували екологічну культуру на семі­нарах у рамках Міжнародного проекту «Три світи над Бугом. Прибужанські школи в Європі», регіонального проекту розвитку «Срібна вежа», проекту ПРООН/ГЕФ «Зміцнення управління та фі­нансової стійкості національної системи природоохоронних територій в Україні», проекті «Частинка природи збережена для майбутнього», брали активну участь в екологічних акціях «Чиста краї­на», «Майбутнє лісу в твоїх руках», «Мій голос віддаю на за­хист природи», «Новітній інтелект України», готували і розпо­всюджували агітаційні листи, в яких порушували актуальні для Сві­тязя проблеми (заклики до прибирання довкілля, голосування за включення озера Світязь до семи природних див України, озна­йомлення з правилами поведінки на заповідних територіях, пояс­нення причин забруднення води в озері), проводили екологічні уроки і тренінги (урок до Міжнародного дня води, тренінг «Світязь – природне диво України», екологічний урок «Ми ж бо перші, та щоб не останні»), туристичні походи, екскурсії, прибирання при­бережної смуги озера, узбіч доріг, лісу та вулиць села, висад­жу­вання дерев і кущів. За всіма цими справами стоїть живе спілку­вання дітей між собою, з новими людьми, природою. Як час­то кожного з нас переповнювала радість від того, що зроблено для довкілля! Адже не кожний у погожу весняну днину захоче знайти час для праці на благо природи. Вони ж знаходили, тому що це стало їх потребою та переконанням.

З 22 по 25 квітня в школі традиційно був проведений тиждень екології, який ми присвятили первоцвітам нашого краю. І як завжди, члени екологічної агітбригади – активні учасники всіх за­ходів, проведених в рамках тижня. Анною Пилиповець та Іри­ною Цвид (10 кл.) проведений екологічний урок «Первоцвіти Світязя» та екологічні ігри для учнів 4-х класів; Богдана та Орися Бобилеви (10 кл.) організували майстер-клас для учнів 3 класу «Малюємо первоцвіти», екологічні уроки проведені в 11 та 8 кла­сах (вчителі Н.Озімок та Н.Дужич); діти побували на навчальній екскурсії з біології, а на завершення тижня були проведені виступи екологічної агітбригади та зустріч із випускниками школи, які не стоять осторонь всіх екологічних заходів, що проводяться в школі. Зокрема, учні могли почути спогади Світлани Приступи, студентки Східноєвропейського університету (член екологічної агітбригади з 2003 по 2010 рік), Назара Шопука, студента Шацького лісового коледжу (член екобригади з 2006 по 2010 рік), та Вален­тини Голядинець, логопеда ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, яка була однією з перших учасниць нашої екобригади.

За 10 років школу екологічної агітбригади пройшли близько 70 учнів. Багато з них продовжують навчання у вишах, обравши професії еколога, біолога, географа, працівника лісового гос­подарства. У душі більшості з них залишились глибокі екологічні знання і переконання, сформувалась активна громадянська позиція, нетерпимість до будь-якого зла у природі і суспільстві. А тому приємно, що влада оцінила працю наших учнів, і у 2008 році колектив був нагороджений Почесною грамотою обласної ради і грошовою премією.

Цього року ряди екологічної агітбригади поповнила молода зміна: Богдан Куліш (5 кл.), Богдана Дибалюк, Антоніна Равська, Світлана Цвид, Тетяна Турич (6 кл.), Наталія Турич (4 кл.), Віолетта Озімок (2 кл.). Я вірю, що вони гордо пронесуть звання учня нав­чального закладу зразкового екологічного виховання, житимуть та інших навчатимуть за принципом «Наш Світязь стане кра­щим, якщо про нього подбаю Я».

Ніна ОЗІМОК, с. Світязь.