Минулого тижня Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, побував з виїзним прийомом громадян у селах Пульмівської сільської ради.
У селі Вільшанка протягом останніх місяців силами місцевих жителів, спонсорських коштів, медичної субвенції та районних коштів було відремонтовано місцевий ФАП (на фото), оглянути який і завітав голова районної ради. З добротним ремонтом, новими меблями працівник ФАПу уже приймає перших відвідувачів, проте у приміщенні залишилося провести електрику, немає також кушетки, а фельдшер також просила посприяти ремонту коридору та веранди у ФАПі, оскільки приміщення орендується у відділу культури. На це сільський голова Руслан Кушнір запевнив, що будуть зроблені усі необхідні кошторисні розрахунки, тож найближчим часом в сільській раді займуться упорядкуванням веранди та коридору, а також самого приміщення, де ще залишилось чимало речей від діяльності сільського клубу. Паливом медичний заклад забезпечений, та проблемою є приміщення для його зберігання. Почувши про усі проблеми, Сергій Карпук деякі питання вирішив у телефонному режимі, над рештою – працюватиме надалі.
Дещо гнітюче враження справляє село Кошари, оскільки декілька років тому тут перестав функціонувати єдиний заклад – сільський магазин. Тому у селі навіть не було приміщення, де б можна було прийняти людей. У селі – чимало хаток-пусток, у яких опали дахи, перекосилися порослі мохом дерев’яні стіни. Лише у декількох будинках центральної вулиці можна помітити ознаки того, що там проживають люди. Раз на тиждень в село приїжджає машина з найнеобхіднішими продуктами, якщо щось вкрай потрібно – жителі села прямують у Вільшанку, де ще функціонує приватний магазин.
У селі Залісся прийом громадян також відбувався у магазині, бо ж приміщення єдиного закладу соціальної сфери – клубу – поки що зачинене на ремонт. Жителі просять допомогти відремонтувати заклад, уже є необхідні матеріали для перекриття даху. Люди також вдячні сільському голові за те, що впорядкував сміттєзвалище. Цікавилися люди тим, чому низька ціна на молоко високої жирності в заготівельників від ТзОВ «Шацький молокозавод», а також термінами виплати субсидії.
Не оминули й питання об’єднання громад. Сергій Карпук поцікавився думкою жителів сільської ради та сільського голови щодо тих процесів, які зараз відбуваються в районі. На це Руслан Кушнір відповів, що пульмівчани не проти об’єднання, але лише на умовах рівноправ’я, коли центр громади буде рівновіддалений і від села Світязь, і від Пульма, а громада матиме назву Світязько-Пульмівська. Також жителі сіл не впевнені, що створивши Світязьку ОТГ з трьох сільських рад (Світязької, Пульмівської та Грабівської), депутати дбатимуть про інтереси та розвиток сіл, що приєдналися. «Та й Світязький сільський голова не веде з нами прямого діалогу щодо об’єднання», – зазначив Руслан Кушнір.
У селі Пульмо Сергій Карпук найперше відвідав місцеву амбулаторію, котра обслуговує 2 420 людей із шести населених пунктів (Пульмо, Залісся, Кошари, Смоляри-Світязькі, Грабове та Голядин). Фельдшер Зоя Демедюк поділилася із головою районної ради проблемами медичного закладу: у двох маніпуляційних кімнатах, стоматологічному та кабінеті щеплень потрібно зробити ремонт та обладнати їх відповідно до стандартів, провести воду в ті кабінети, де необхідно, та встановити умивальники. Потребує забезпеченням деякою медичною апаратурою (кардіограф вийшов з ладу та не підлягає ремонту, потрібні також апарат для проведення аналізів крові).
З особистих звернень жителів с. Пульмо – з проблемами, пов’язаними із пільгами для сімей учасників АТО, бюрократична тяганина при поновленні військового квитка замість втраченого.
Мирослава Карпук, заступник начальника Шацького бюро правової допомоги, наприкінці зустрічей також поінформувала про діяльність новоствореної установи та залишила матеріали для ознайомлення та звернення громадян в разі потреби.
Віта ШЕПЕЛЯ.