Головна Стисло Охорона для людей і контроль для влади

Охорона для людей і контроль для влади

3902

Тривожні сигнали про приїзд мародерів, погрози по телефону на адресу жителів, а також нагальна потреба у викоріненні рештків злочинного режиму стали для громадян Шацького району приводом, щоб самоорганізуватися в охоронні структури. Наразі їх три: громадське формування з охорони порядку та державного кордону «Варта порядку», Народна Самооборона і Правий Сектор.

«Варта порядку» створена в районі з ініціативи самих громадян відповідно до Закону України від 22 червня 2000 року №1835-ІІІ «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», що передбачає співпрацю громадських вартових і працівників правоохоронних органів. До «Варти порядку» записалися до 60 добровольців, які вже з 21 лютого заступили на перше чергування. Вартові разом з міліцією і працівниками ШНПП щодня і щоночі патрулюють вулиці Шацька, а також в’їзд до селища зі сторони Любомля. Зі слів голови громадського формування «Варта порядку» Юрія Козуліцина, водії з розумінням ставляться до того, коли їх спиняють і перевіряють транспорт. Зафіксовано факт, коли два мікроавтобуси, не доїхавши до поста, розвернулися і поїхали в зворотному напрямку. Також представники «Варти порядку» разом з правоохоронцями виїжджали в урочище Гряда, де була спроба мародерства в елітних дачах. Завдяки оперативному реагуванню вдалося запобігти правопорушенням і розкраданню майна та притягнути порушників до адміністративної відповідальності. За законом, вартові вправі використовувати спецзасоби індивідуального захисту та самооборони. До «Варти порядку» можуть долучитися всі бажаючі, написавши заяву. Телефон інформаційного центру штабу: 068-88-39-096.

Схвалює співпрацю працівників міліції і громадських активістів Анатолій Оксентюк, начальник Шацького РВ УМВС. З його слів, завдяки допомозі вартових сьогодні значно посилено контроль за дотриманням громадського порядку на території району. Представники «Варти порядку» мають право доставляти порушників у райвідділ, якщо поруч немає правоохоронців; разом з міліцією брати участь у перевірках і долучатися до розкриття злочинів, виступати в ролі свідків чи понятих на місці події. Також добровільні дружинники вправі носити травматичну зброю. Ті, хто пройшов навчання і отримав дозвіл на носіння зброї, знають, як і коли її можна використовувати. Як повідомив Анатолій Дорофійович, у Шацьку є люди, що незадоволені залученням до «Варти порядку» представників місцевої еліти, які начебто охороняють своє майно, нажите нечесним шляхом. Якщо одна людина більш успішна за іншу (йдеться про підприємців), то це не значить, що вона порушила закон і її потрібно покарати. Інша справа – різке збагачення державних службовців. Зі слів очільника шацької міліції, за час співпраці з «Вартою порядку» у районі не було вчинено жодного серйозного порушення і тяжкого злочину. Якщо громада бачитиме результат, посада голови формування може бути включена в штат органів самоврядування.

Народна Самооборона Шацька є структурною одиницею всеукраїнського громадського руху. Окрім підтримання порядку на території, має за мету контроль за владою, депутатами, міліцією; боротьбу з проявами корупції та свавіллям чиновників; захист громадянських прав мешканців району. Очолює Шацьку Народну Самооборону Олександр Положевець. Керівництво Самооборони володіє інформацією про осіб, які зловживали службовим становищем у своїх інтересах, ігнорували закон, наживали статки завдяки використанню корупційних схем, брали хабарі і порушували право громадян на мирний протест. Днями самооборонці мали розмову з керівництвом Шацького національного природного парку, порушуючи питання незаконного вилову риби; Шацької районної лікарні – щодо законності платних послуг і боротьбу з хабарництвом. Особлива увага буде приділена поборам у школах і дитсадках; незаконному продажу лісу; викриттю махінацій у земельних питаннях. Керівництво Народної Самооборони просить громадян повідомляти про факти корупції, хабарництва та інші протиправні дії за телефоном 067-10-91-260.

Правий Сектор у Шацьку – на стадії становлення. Члени цієї структури, що спільно з Майданом творили в Києві Революцію гідності, зараз на територію всієї України поширюють ідею національно-визвольної боротьби українців проти внутрішньої і зовнішньої окупації. На даний час (в майбутньому можливі зміни) функції лідера Шацького об’єднання виконує Петро Сидорук, формуючи команду однодумців, намічаючи основні завдання. Правий Сектор виступає за рівність усіх перед законом, якнайшвидше впровадження люстраційних законів і повне перезавантаження влади. Зброї представники Правого Сектору не носять, масок на обличчя не вдягають, проте не виключають імовірності активної протидії залишкам злочинного режиму. Під прикриттям Правого Сектору сьогодні діє немало самозванців, тому приналежність до організації підтверджується лише посвідченням. Контактний телефон структури в Шацьку: 096-68-66-447.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.