Головна Стисло Польський священик, котрий збирає допомогу для українських військових

Польський священик, котрий збирає допомогу для українських військових

3464

Влітку наша газета уже писала про священика греко-като­ли­цької церкви апостола Андрія Первозванного, що знаходиться в міс­течку Бартошице Вармінсько-Мазурського воєводства (По­льща), отця Юліана Кравецькі. Майже десять років поспіль цей чо­ло­вік регулярно допомагає українцям та постійно відправляє гу­манітарну допомогу не лише українським воякам, а й простим жителям. Цього тижня отець Юліан вперше відвідав Шацьк, про який неодноразово чув від своєї прихожанки, колишньої жительки селища Наталії Осипович (Матлах). Тепер він активно спів­працює із її братом Володимиром Матла­хом. Тож метою при­ї­зду священика було не лише налагодження бі­льш тісної співпраці, а й підтримка свого товариша Володимира Мат­лаха на виборах у депутати до селищної ради (виборчий округ №8).

Зустріч з отцем Юліаном відбулася у залі Шацького лісового ко­леджу, на якій були присутні голова районної ради Сергій Віннічук та перший заступник голови Шацької РДА Сергій Сидорук, заступник ди­ректора лісового коледжу Андрій Панасюк, представники дош­кільних навчальних закладів селища та інших закладів соціальної сфери.

Володимир Матлах, звертаючись до присутніх, коротко роз­по­вів про діяльність отця Юліана та його прихожан, про той нео­ціненний вклад у волонтерство, який для простих українців роблять жителі польського містечка та інших містечок в особі свого духов­ного наставника – отця Юліана. Так, за підтримку та надання Зброй­ним Силам України при проведенні бойових дій за територіальну ці­ліс­ність та незалежність України під час проведення АТО на те­риторії Луганської області греко-католицька громада м. Барто­шице отримала від т.в.о. військової командира частини О.Василеги, де бував отець Юліан у якості військового капелана, медаль «За гід­ність та патріотизм». Він також подякував за сприяння у пере­данні гуманітарної допомоги адміністрації села Воля Угрузька (Польща) війту Яну Лукасіку та віце-війту Лєшеку Ужвяку.