Головна Стисло При тіньовій зарплаті – життя без гарантій

При тіньовій зарплаті – життя без гарантій

3855

Досить поширеним явищем у сьогоденному суспільстві є отримання заробітної плати «в конверті». Саме поняття прийшло до нас з заходу. Колись там зарплату видавали в конверті, для збереження конфіденційності – крім працівника і роботодавця ніхто не повинен знати розміру отриманої суми. У наш час недобросовісні підприємці використовують це поняття далеко не для дотримання корпоративної етики.

Отримання заробітної плати у незаконний спосіб є невигідним як для держави, так і для працівника. Працівники, які працюють неоформленими, офіційно ризикують залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та здійсненні перерахунків пенсій в майбутньому. Тож зваживши всі «за» і «проти» офіційного працевлаштування – зробіть правильний вибір.

Основне джерело доходів Пенсійного фонду, які спрямовуються на фінансування пенсій та грошових допомог, – надходження єдиного соціального внеску, розмір якого залежить від фонду оплати праці роботодавців. Лише оформлена згідно з законодавством праця дає змогу заробити страховий стаж, і лише легальна заробітна плата вплине на розрахунок майбутньої пенсії. У страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій від мінімального страхового внеску. Розмір мінімального страхового внеску з 1 січня 2018 року становить 819,06 грн. (3 723 грн. х 22% = 819,06 грн.). Якщо така (або більша, з більшої суми заробітної плати) сума внеску за місяць підприємством сплачена за кожного працівника в повному обсязі, то до страхового стажу працівникам також зараховано повний місяць. На сьогоднішній день, зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України, кожна застрахована особа має можливість контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, перевіряти факт сплати внесків та суму, з якої вони перераховуються.

Кожен повинен заздалегідь подбати про своє майбутнє та платити внески, які гарантують гідний розмір пенсії.

Віктор ГІРИЧ, начальник Шацько-Любомльського об’єднаного управління Пенсійного фондуУкраїни Волинської області