Головна Стисло Зробімо кладовище чистим та охайним місцем поминання покійних

Зробімо кладовище чистим та охайним місцем поминання покійних

3769

Навесні минулого року з ініціативи жительки смт Шацьк Марії Ковальчук, нарешті, зрушилася з мертвої точки справа впорядку­вання старого селищного кладовища. А сьогодні вже є перші резу­льтати – від третини вікових дерев, які створювали незручності для родичів покійних, руйнували пам’ятники та служили прихистком для вороння, що загаджувало все навкруги, на кладовищі лишилися одні пеньки. Ще минулого року за вирішення проблеми взялася Шацька селищна рада. Зі слів Миколи Боярчука, в.о. Шацького се­лищного голови, рішенням виконавчого комітету ради №621 від 23.07. 2014 року було дано дозвіл на зрізання 301 дерева на старому кладовищі. Великі багатовікові дуби поки що зрізатися не будуть. Замовлення селищної ради виконує під­приємець з м. Володимир-Волинський Степан Гаврилюк, його бри­гадою на сьогодні зрізано 95 дерев. Кошти на фінансування робіт (по 200-250 грн. за дерево) селищна рада до сьогоднішнього дня успішно знаходила. 10 000 грн. на зрізання дерев виділив народний депутат України Степан Івахів, 5 000 грн. – підприємець з м. Київ Віктор Малик, трохи меншими сумами допомагали місцеві спонсори: Валентин Шумик, Володимир Назарук, Іван Оліферчук, Во­лодимир Шум, Михайло Поліщук (по 1 000 грн.) та інші жителі Ша­цька і району. Зусиллями селищної ради зрізана деревина від­разу вивозиться з кладовища і використовується як паливо в дит­садках смт Шацьк.

Як відзначив Микола Боярчук, бригада працює акуратно, оскі­льки взяла на себе відповідальність за пошкоджені від падіння стовбурів та гілок пам’ятники.

Рішенням сесії селищної ради було виділено 30 000 грн. на справу очищення кладовища від старих дерев. Утім, зі слів Миколи Боярчука, цих коштів не вистачить, щоб навести ідеальний поря­док на цвинтарі. Селищна рада звертається до жителів Шацька і району, рідні яких поховані на цьому кладовищі, аби допомогли завершити розпочате. Очищена від дерев територія позбавить людей багатьох проблем: пташиного посліду на пам’ятниках, опа­лого листя, великих старих гілок, що загрозливо нависають над могилами.

Маленька посильна допомога від зацікавлених і небайдужих виллється в велику справу – кладовище перетвориться на охайне і чисте місце поминання покійних. Кошти можна приносити безпосередньо касиру селищної ради. За додатковою інформацією телефонуйте: 2-04-07 (селищна рада), 068-00-36-720 (Боярчук Микола Петрович).

Мирослава ЦЮП’ЯХ.