Головна Стисло Серед різноманіття людських проблем

Серед різноманіття людських проблем

3754

15 травня голова Шацької районної ради Сергій Карпук провів виїзний прийом громадян на території Самійличівського старостинського округу та с. Мельники. Одними з перших районний очільник відвідав села Самійличі та Пехи, для яких впродовж двох років актуальною залишається проблема автобусних перевезень. В теперішній час в ці населені пункти не заїжджає жоден маршрутний транспорт. І якщо самійличівцям відстань до автотраси складає близько 3 км, то жителям села Пехи потрібно долати вдвічі довшу відстань.

– На Великодні свята виїжджала маршрутка, – розповідає місцева жителька Світлана Пех, – три дні поїздила, але ж це святкові дні, пасажирів небагато. На четвертий день люди вийшли на зупинку, а їхати немає чим, оскільки перевізник відмовився від маршруту. Ми згодні, щоб транспорт був лише по базарних днях і була можливість добратися до районного центру.

Актуальність проблеми автобусних перевезень вкотре доводить, що ідея придбання автобуса Шацькою селищною радою для обслуговування жителів потребує якнайшвидшого втілення в життя. Також голова районної ради порекомендував в.о. старости Олександру Куську провести опитування серед жителів громади щодо часу маршруту, аби це було зручно для них.

На одному з попередніх прийомів було озвучено питання заготівлі дров. Мовляв, місцеві люди змушені купувати дрова, адже немає ділянок для самостійної заготівлі. Тому головою районної ради була ініційована зустріч з керівництвом ДП «Шацьке УДЛГ», на якій вирішили, що для особистих потреб селян буде надано лісові ділянки для заготівлі паливних дров. Однак, місцеві жителі повинні розуміти, що вирубка дерев повинна прово-дитися не в комерційних цілях.

Завідуюча сільського клубу с. Пехи повідомила, що завдяки селищній раді придбано тенісний стіл для клубу. Однак, тепер на часі проблема ремонту даху приміщення. Сергій Карпук запропонував керівнику установи прорахувати з спеціалістами, скільки коштів потрібно для ремонту покрівлі, щоби в подальшому допомогти в цьому питанні.
Жителі села Положево занепокоєні стихійним сміттєзвалищем, яке розташоване поблизу їхнього села. Вони просять прибрати сміття зараз, а також готові після очистки слідкувати, аби не допустити більше подібних сміттєзбірників. Також селяни звернулися до Сергія Карпука з проханням допомогти організувати збір сміття комунальним підприємством Шацька, яке вивозитиме відходи на полігон твердих побутових відходів.

Медпрацівник ФАПу с. Положево звернулася з проханням зрізати суху березу, біля якої близько розташована лінія електромереж. Розгляд цього питання буде ініційовано під час засідання виконкому Шацької селищної ради.

Крім цього, жителі Положева висловили задоволення від новини, яку вони отримали напередодні від голови Шацької райдержадміністрації Василя Голядинця щодо того, що через їхнє село до села Прип’ять буде прокладено асфальтовану дорогу. Усі озвучені питання взято на контроль головою Шацької районної ради. Під час прийому громадян також консультувала Роксолана Цвид, юрист Шацького бюро правової допомоги.

Ірина ХВИСЮЧИК