Головна Стисло Шацькі рибалки-любителі просять небайдужих допомогти озерам

Шацькі рибалки-любителі просять небайдужих допомогти озерам

4477

Уже п’ятий рік поспіль громадська організація «Рибалок-любителів Шацького району» займається зарибненням озер Велике Чорне та Люцимер, залучаючи власні та спонсорські кошти на закупівлю малька.
У 2017 році гроші, зібрані рибалками-любителями з Шацька, разом із коштами Шацької об’єднаної територіальної громади стали часткою у співфінансуванні обласної екологічної програми із зарибнення. Сума, яку тоді вдалося зібрати рибалкам – 17 тис. грн. (у 2016 році на зарибнення зібрали 25 тис. грн.).

– В наших озерах немає ні сприятливих умов для нересту, ні для виживання мальків коропа. Ця риба успішно розводиться у великих і малих рибгоспах, де показники виживання молодняку рідко коли опускаються нижче 40% (для порівняння, виживання мальків коропа в природних умовах складає від 3 до 10%). Але щоб зарибнювати, потрібно хоча б декілька років не виловлювати рибу та дати їй можливість адаптуватися до умов, вирости, дати потомство. На жаль, стовідсотково контролювати цей процес неможливо. От і виходить, що одні збирають кошти і зарибнюють, а на іншому березі – браконьєри її виловлюють, – розповідає активіст Анатолій Дутік.

Володимир Золотов додає, що громадське формування запускає ту кількість риби, на закупівлю якої вистачає коштів.
– Та й запускати більшу кількість малька нема потреби, адже наші озера – не ставки для рибного господарства, а водойми національного природного парку. Маємо випустити ту кількість риби, якій там буде комфортно жити і яка не буде порушувати екобаланс озер. Досвід показує, що найбільш оптимально на 1 га площі озера – 1 000-1 500 штук малька, в той час, як площа Чорного – 82 га, Люцимера – 440 га. От і порахуйте, скільки риби треба, – додає чоловік.

Запуск риби в озера рибалки проводять публічно – в присутності місцевої влади, представників з обласного управління екології, громадських активістів, спонсорів, преси. Риба вся зважується перед випусканням в озеро. Акція громадського об’єднання рибалок-любителів «Допоможи озеру» зі збору коштів на зарибнення продовжується й цього року. Днями Анатолій Дутік разом із головою громадського об’єднання Володимиром Золотовим зібрали зі скриньок, які протягом року знаходились у кількох торгових точках селища, 1 550 грн. Ще від одного спонсора – Тараса Дороша – надійшла 1 тис. грн. Та цього дуже мало для закупівлі необхідної кількості малька, аби продовжити справу із зарибнення двох озер.

Тому рибалки просять небайдужих долучитися до проблем екології краю та любителів риболовлі допомогти коштами та поповнити запаси озер Люцимер та Велике Чорне рибою. Для потенційних спонсорів прохання звертатися за телефоном 068-33-86-764 (Володимир Золотов)

Віта ШЕПЕЛЯ