Головна Стисло Соціальні послуги – в будинок кожного пенсіонера

Соціальні послуги – в будинок кожного пенсіонера

3629

Щоб забезпечити якісні умови життя населення незалежно від місця проживання, що є однією із соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, територіальний центр соціального обслуговування надає сторонню допомогу відповідно до індивідуальних потреб та забезпечує якісне надання соціальних послуг спільно з представниками сільських та селищної рад пенсіонерам та інвалідам району.

19-го вересня голова райдержадміністрації Володимир Найда побував із робочою поїздкою в селі Пульмо, щоб проаналізувати стан надання соціальних послуг працівниками територіального центру соціального обслуговування Шацького району. Відвідавши одиноку жінку 74-річного віку Куран Надію Михайлівну, поцікавився, чим допомагають соціальні працівники, які є на них скарги, чи совісно виконують свою роботу. «Для свого віку ви непогано виглядаєте», – зробив комплімент голова райдержадміністрації та ще й побажав до 100-літнього ювілею дожити. Надія Михайлівна похвалила свого соціального працівника Катерину Куран, бо, не маючи дітей, задоволена тим, що є кому і в магазин сходити, і город пополоти, і дрова поскладати, і зимою в хаті напалити. «Моя родина проживає далеко в Росії, – ділиться співрозмовниця, – тому не маю, звідки чекати допомоги. А Катя приходить часто, робить все, що я попрошу. У нашому селі є таких три працівники, і ще ніхто не скаржився на них, бо роботу виконують совісно».

Соціальним обслуговуванням охоплено всі сільські та селищна ради району. 28 соціальних робітників працюють на території 31 населеного пункту і надають понад 24 види різних соціально-побутових послуг. Кожним соціальним робітником обслуговується в середньому 7 осіб. Відповідно до затверджених графіків роботи вони відвідують своїх підопічних 2-5 разів на тиждень та надають їм послуги відповідно до укладених договорів.

Потреби регіону у створенні стаціонарного відділення для постійного проживання немає, оскільки громадяни відмовляються залишати свої домівки і поселятися до будинків – інтернатів, але бувають і непередбачувані обставини. Тому в районі можна було б побудувати соціальний центр, де було би відведене місце для тимчасового проживання громадян (3-4 ліжкомісць), щоби поселити на тиждень-два немічну людину, яка цього потребує, розмістити кімнати для проведення різноманітних гуртків, організації дозвілля та відпочинку.

Для забезпечення постійного підвищення професійної кваліфікації двоє працівників територіального центру вступили до вищих навчальних закладів, а також беруть участь у навчальних семінарах.

Планується в ІІ півріччі 2013 року впровадження в територіальному центрі соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку», що дасть змогу покращити якість надання соціально-педагогічних послуг та збільшити їх кількість.

Прес-служба Шацької РДА.