Головна Стисло Яскраве свято Купала у санаторії «Лісова пісня»

Яскраве свято Купала у санаторії «Лісова пісня»

4529

Свято Купала давно не несе в сучасному світі того смислу, який зародився ще в часи язич­ництва. Залишилися яскраві елементи обрядовості, спів­звуч­ні з природою нашого озер­ного Шацького краю. Їх і викори­с­товують щороку працівники сфери культури, аби створити для земляків гарне літнє свято – з піснями, танцями, іграми і розвагами, віночками на воді і купальським вогнищем.

6 липня пляж озера Пісочне був переповнений відпочива­ль­никами санаторію «Лісова пісня» і жителями району. Всі з нетерпінням очікували на тра­диційне театралізоване дійство «Ой на Івана, ой на Купала». Святкування розпочалося ще в обідню пору – козацькими роз­ва­гами і пляжним волейболом. Майстри зачісок із перукарні «Вікторія» селища Шацьк на чолі з Валентиною Процик провели на березі озера колоритне «Hair Fashion Show». Перукарі заплі­тали дівчатам фантастичні коси, прикрашаючи зачіски кві­тами, запашним зіллям і кольо­ровими стрічками. Майстер-клас із плетіння вінків провела завідуюча клубу с. Ростань Ла­риса Глушкова разом із своїми юними помічниками. Непов­тор­ні виготовлені власноруч виро­би з соломки реалізовувала на святі гостя із смт Турійськ Ва­лен­тина Якимович зі своїми вихованцями. А вже під вечір заз­вучали купальські пісні – у ви­конанні народних ансамблів «Лісова пісня» (керівник Галина Корнелюк) та «Молодички» (ке­рівник Ніна Вирович), вокаль­ного колективу Піщанського сі­ль­ського Будинку культури «Роз­май» (керівник Ірина Густирь), гурту «Голосисті музики» з Рес­публіки Білорусь. Хореографічні композиції виконали юні тан­цю­ристи з гурту «Деніза» (керів­ник Світлана Гурова) та Піщан­ського СБК. Веселила всіх не­перевершеним курортним гу­мо­ром Катерина Стаднік. В товаристві ведучої свята Ольги Гайової ніхто не сумував – гля­да­чі з задоволенням відпові­дали на її жарти, йшли в танок, випробовували удачу в без­програшній лотереї. До речі, го­ловний приз лотереї – копчений вугор – дістався 10-річній Софії Штандер із села Мельники.

Найцікавіше почалося тоді, коли стемніло. До гостей зві­дусіль посходилися герої легенд і переказів: Мавка (Анастасія Редько), Лісовик (Сергій Цекот) і Водяник (Василь Прокопчук). А з озера у двох човнах при­п­ливли на свято русалки: довго­косі, в білому вбранні і з факе­лам в руках. Щоб звільнити дорогу для особливих гостей і провести їх до імпровізованої сцени, хлопці – їхні охоронці – неочікувано облили глядачів озерною водою з відра. «Це на щастя!» – заспокоїла постраж­далих ведуча свята.

Пізно вночі запалили ба­гат­тя. Біля великого вогню всі грі­лися, через маленьке стрибали, змагаючись у вправності. Дів­ча­та пускали на воду віночки. А завершилося свято голосною і веселою дискотекою.

Організатори заходу – відді­лення культури санаторію «Лі­сова пісня» (завідуюча Ольга Гайова) – вдячні всім творчим колективам, працівникам сфе­ри культури району і сусідньої Білорусі, перукарні «Вікторія» за участь у святі, а також спо­нсору дійства підприємцю Лю­бові Сіжук.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.