У Шацькому районному секторі Управління Державної міграційної служби розпочали прийом документів та видачу закордонних паспортів.
Про те, кому видається закордонний паспорт та які документи потрібно подати, розповідає Надія МАТВІЙЧУК, завідувач Шацького РС УДМС України у Волинській області.
– Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на ім’я якої він оформлений, і дає право такій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну.
Паспорт для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій.
Кожен громадянин України має право на отримання паспорта для виїзду за кордон (не можна мати більше двох паспортів для виїзду за кордон).
Паспорт для виїзду за кордон оформляється особам, які не досягли 16-річного віку – на чотири роки, а особам з 16-річного віку – на десять років.
Оформлення, обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюється
– особі, яка досягла 16-річного віку, на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;
– особі, яка не досягла 16-річного віку, особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною – на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників. У разі відсутності другого з батьків під час подання документів така заява подається нотаріально засвідченою. Якщо батьки не перебувають у шлюбі, оформлення, обмін та видача паспорта для виїзду за кордон здійснюється на підставі заяви-анкети того з них, з ким проживає особа;
-особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я та яка потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку – на підставі заяви-анкети особи або її законного представника.
Паспорт для виїзду за кордон видається не пізніше, ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання; терміновий паспорт – не пізніше, ніж через 7 робочих днів після подання заяви-анкети.
За оформлення (у тому числі замість втраченого, викраденого), обмін паспорта для виїзду за кордон справляється адміністративний збір.
До заяви-анкети вноситься така інформація про особу, на ім’я якої оформляється паспорт для виїзду за кордон: 1. Прізвище, ім’я, по батькові. 2. Дата народження. 3. Місце народження. 4. Стать. 5. Дата та підстави набуття громадянства. 6. Унікальний номер запису в реєстрі. 7. Відцифрований образ обличчя особи. 8. Відцифрований підпис особи. 9. Відомості про отримання від цифрованих відбитків пальців рук. 10. Місце проживання із зазначенням адреси. 11. Номер контактного телефону. 12. Реквізити документа, на підставі якого оформляється паспорт для виїзду за кордон. 13. Відомості про законного представника особи. 14. Відомості про сплату адміністративного збору. 15. Дата заповнення заяви-анкети.
Документи для обліку паспорта для виїзду за кордон можуть бути подані до закінчення строку його дії. Людині для оформлення закордонного паспорта потрібно подати такі документи: паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку та проживає в Україні); свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави; документ, що посвідчує особу законного представника; документ, що підтверджують сплату адміністративного збору.
Видача заявникові паспорта для виїзду за кордон здійснюється тим територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС, який прийняв документи для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта для виїзду за кордон.
Для отримання паспорта для виїзду за кордон, оформленого на ім’я особи, заявник подає документ, що посвідчує особу.
Паспорт для виїзду за кордон, оформлений на ім’я особи, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.
Під час видачі паспорта проводиться процедура верифікації (підтвердження). Заявником проводиться візуальна перевірка персональних даних, внесених до паспорта.
Оплачується адміністративний збір, який розраховується як сума вартості адміністративної послуги та вартості бланку.
Віта ШЕПЕЛЯ.