Головна Стисло Займатися спортом стає модно

Займатися спортом стає модно

4475

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, тривалість життя людини на 50% залежить від способу її життя, на 20% – від екологічних умов, на 20% – від спадкових факторів і лише на 10% – від рівня охорони здоров’я. Всім відомо, що одним із важливих чинників здорового способу життя, профілактики захворювань, організації змістовного дозвілля та створення умов для всебічного гармонійного розвитку людини є фізична культура та спорт. Тому популяризація здорового способу життя, створення можливостей для залучення громадян, особливо дітей, до занять фізичною культурою та спортом є одним із загальнодержавних пріоритетів розвитку українського суспільства. «Здоров’я нації, кожного українця – це основа щасливого та довгого життя. Держава буде робити все можливе, щоб кожен громадянин у будь-якому куточку країни мав можливість активно займатися фізичною культурою», – сказав Президент України Віктор Янукович в інтерв’ю всеукраїнському аналітичному журналу «Олімпійська арена».

В нових соціальних ініціативах Президента так багато уваги присвячено активізації залучення дітей до занять фізкультурою і спортом. Кабінет Міністрів України у березні цього року затвердив загальнодержавну соціальну програму розвитку фізичної культури і спорту на 2013-2017 роки. У ній значна частина нововведень, які започатковуються уже в 2013/2014 навчальному році, стосується фізичної підготовки. Так, першокласникам замість оцінок на фізкультурі ставитимуть «залік» або «незалік», кількість навчальних годин для цього предмету збільшують із двох до трьох на тиждень, а протягом кожного уроку учні молодшої школи матимуть по дві короткі паузи на фізичні вправи.

Першочерговим завданням місцевої влади глава держави визначив наведення ладу зі шкільними спортивними майданчиками, більшість з яких не оновлювалися по 20-30 років. Протягом двох років в Україні необхідно модернізувати майданчики понад 28 тисяч шкіл та садочків, адже саме там діти вперше знайомляться з різними видами спорту, обирають той, який їм до вподоби, й далі розвивають свої здібності. Держава ж бере на себе фінансування будівництва нових спортивних об’єктів. За п’ять років у країні заплановано спорудити 50 плавальних басейнів, 2500 спортивних майданчиків, 27 спортивних комплексів.

Цьогоріч на підтримку галузі фізичної культури та спорту Волині з місцевих бюджетів усіх рівнів передбачено майже 25,5 мільйона гривень. Загалом в області упродовж трьох років приділяється значна увага зміцненню матеріально-спортивної бази. Зокрема, торік на проведення ремонтних робіт, реконструкцію та будівництво нових спортивних споруд використано понад 15,8 мільйона гривень, з яких 8,4 мільйона – кошти державного бюджету, решта – обласної скарбниці. Проведено часткову модернізацію матеріально-технічної бази ДЮСШ №1 і №2 СДЮШОР з плавання у Луцьку, в дитячо-юнацьких спортивних школах Рожищенського, Ратнівського, Шацького, Горохівського, Луцького районів. Повного оновлення набуло приміщення Ковельської комплексної ДЮСШ, у якому проведено капітальний ремонт ігрового спортивного залу, двох роздягалень, великої ванни басейну. Минулоріч продовжилися ремонтні роботи у приміщенні обласної ДЮСШ. У 2012 році завершено будівництво спортивного комплексу Володимир-Волинського міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

За минулий рік при загальноосвітніх школах області, зокрема, у сільській місцевості, проведено капітальний ремонт і добудову спортивних залів у селах Ківерцівського, Старовижівського, Луцького, Камінь-Каширського, Шацького, Ковельського, Горохівського, Володимир-Волинського, Любешівського і Турійського районів. Облаштовано три нові майданчики зі штучним покриттям в містах Луцьк та Ковель.

В цьому році оновлення спортивних об’єктів області продовжуються. Зокрема, у травні відкрили новий сільський стадіон у Маяках Луцького району, наразі тривають роботи з облаштування бігових доріжок із синтетичним покриттям на стадіоні «Колос» у смт Любешів.

Василь НЕЧИПОРУК