Головна Культура Департамент культури Луцької міської ради розпочав реалізацію проєкту “Спільна культурна спадщина: відродження...

Департамент культури Луцької міської ради розпочав реалізацію проєкту “Спільна культурна спадщина: відродження фольклору українсько-польського прикордоння”

560

Новий проєкт  фінансується Європейським Союзом через Орган управління Програми транскордонного співробітництва ЄІС Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 та представлений Міністерством фондів та регіональної політики Республіки Польща. Партнери проєкту: Луцька музична школа №1 ім. Фридерика Шопена та школа у Волі Ухруській, Республіка Польща.

Проєкт спрямований на вирішення спільної проблеми: недостатня промоція та зацікавленість культурною спадщиною українського та польського народів, що мешкають у поліському транскордонному регіоні.

Мета проєкту: збільшення привабливості культурної спадщини українсько-польського прикордоння шляхом активізації досліджень та промоції фольклорних традицій в обох регіонах, їх відтворення та передача наступним поколінням, демонстрація позитивного впливу народного мелосу на емоційний стан людини.

 

Основні продукти проєкту: літня мистецька етношкола для творчо обдарованих дітей Луцька у Волі Ухруській (Польща); фестиваль «Етнокультура – сила, що єднає»; аудіозаписи виконання народного мелосу його носіями; друкований та електронний альбом зібраних під час досліджень творів фольклорної спадщини; електронна та друкована туристична мапа територій досліджень фольклорної спадщини прикордоння обох країн тощо. Проєктом передбачено також придбання автентичних музичних інструментів та пошиття концертних костюмів для творчих колективів Луцької музичної школи №1 ім. Фридерика Шопена.

Актуальні питання реалізації проєкту, зокрема, робочий план та подальші дії задля успішного та ефективного його втілення обговорили під час робочої онлайн зустрічі, яка відбулася 1 лютого ц.р. за участі директора департаменту культури Тетяни Гнатів, директора Луцької музичної школи №1 ім. Фридерика Шопена Ольги Чуріної, директора школи у Волі Ухруській Мірослава КОНЄЧНИ та працівників цих закладів.

Реалізація проєкту триватиме до 31.07.2023.

Цей допис сформовано у рамках реалізації Програми транскордонного співробітництва ЄІС Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Повну відповідальність за його зміст несе департамент культури Луцької міської ради. Допис за жодних обставин не може розглядатися як такий, що відображає позицію Європейського Союзу, Органу управління або Спільного технічного секретаріату Програми транскордонного співробітництва ЄІС Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

 

Департамент культури міської ради