Головна Культура Реалізацію проєкту “Підприємливі діти: Луцьк-Люблін” зупинили російські ракети

Реалізацію проєкту “Підприємливі діти: Луцьк-Люблін” зупинили російські ракети

310

В рамках реалізації «Програми підтримки малого і середнього підприємництва Луцької міської територіальної громади на 2022-2026 роки» вперше на території України, зокрема, у місті Луцьк, спільно з мерією міста Люблін, промисловими підприємствами міста, університетом імені Марі Кюрі-Склодовської, Волинським національним університетом імені Лесі Українки, ГО «Ефект дитини» планувалася реалізація проєкту «Підприємливі діти: Луцьк-Люблін».

В період з жовтня 2021 року по лютий 2022 року проводилася підготовка до реалізації вищезгаданого проєкту. В цей час було укладено угоду між університетом імені Марі Кюрі-Склодовської та Волинським національним університетом імені Лесі Українки, волинські студенти пройшли профільну підготовку, яка охоплювала вивчення польської мови та розробку навчальних програм, проведено переговори та укладено договори з провідними місцевими комерційними підприємствами-учасниками проєкту, погоджено графіки проведення навчань, майстер-класів, екскурсій тощо. Крім того, було створено айдентику проєкту (логотип, іграшка Кликун – підприємець, брендований одяг, сувенірна продукція та ін.) та проведено промокампанію проєкту у засобах масової інформації та соціальних мережах міст Луцька і Любліна.

Офіційний старт проєкту (у форматі онлайн зустрічі із польськими колегами-партнерами) був запланований на фатальну дату 24 лютого 2022 року. В цей день розпочалася війна, наше місто, як і всю Україну, обстріляли російськими ракетами. Реалізацію проєкту з боку міста Луцька було призупинено.

За три місяці війни фактично усі підприємства-учасники проєкту, підтверджуючи свій статус соціально-відповідального бізнесу, долучилися до допомоги народу України та її Збройним силам усіма можливими засобами. По різному вплинула війна на життя та роботу учнів, студентів і викладачів, але більшість з них залишалися у нашому місті та намагалися приймати максимально можливу участь в заходах, використовуючи онлайн-ресурси.

Натомість польські колеги внесли необхідні корективи та успішно реалізовують проєкт в Любліні. При цьому співпраця між українськими та польськими учасниками не припинялася навіть під час війни. Українські діти-школярі, студенти, вчителі в межах можливостей продовжували співпрацю та проводили онлайн навчання, зустрічі, майстер-класи.

14 червня в місті Люблін планується завершальна гала-зустріч «Луцьк-Люблін: підприємливі діти». На жаль, учасників з нашого міста там не буде.

26 травня 2022 року за участю заступника міського голови Ірини Чебелюк, працівників департаменту економічної політики, вчителів та школярів Луцьких шкіл (КЗ «Луцький навчально-виховний комплекс № 9», КЗ «Луцька гімназія № 21 імені Михайла Кравчука, КЗЗСО «Луцький ліцей № 27, КЗ «Луцький навчально-виховний комплекс №26 Луцької міської ради Волинської області»), викладачів і студентів Волинського національного університету імені Лесі Українки, відбулася презентаційна зустріч партнерів-учасників проєкту, що представляють наше місто. На заході луцькі школярі презентували свої доробки, ділилися враженнями та знаннями, здобутими під час навчання в рамках проєкту.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Депарматент економічної політики щиро вдячний усім учасникам першого проєкту «Підприємливі діти: Луцьк-Люблін». Бажаємо колегам творчих успіхів, процвітання, мирного неба над головою та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

 

Департамент економічної політики