Головна Культура Сковорода у Луцьку: віртуальний Григорій Савич зупинився на резиденції у “Місті натхнення”

Сковорода у Луцьку: віртуальний Григорій Савич зупинився на резиденції у “Місті натхнення”

1158

25 листопада у Музеї сучасного мистецтва Корсаків до 300-річчя з дня народження українського філософа Григорія Сковороди відбулось відкриття виставки українських художників “Сковорода у Луцьку”, що покликана через сучасну рефлексію на творчий спадок митця актуалізувати питання пошуку гуманістичних цінностей в дегуманізованому суспільстві. Її кураторкою виступила Христина Валько.

В експозиції проєкту представили роботи Романа Петрука, Сергія Гетьманчука, Віталія Мельника, Наталії Откович, Оксани Сентимреі, Ігора Степаника, Галини Слободян, Ірини Янцо, Христини Валько, Олександри Головатої, Ольги Верменич, Андрія Волоско, Олега Денисовця, Христини Меленчук, Софії Сулій, Ростислава Лужецького, Володимира Ульянова, Уляни Сухачевської. Музейний простір поєднав метафоричний живопис, декоративно-ужиткове мистецтво, іконопис та contemporary-art.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Однак для того, щоб присутність видатного українського митця сприймалась більш комплексно та багатовимірно, мудрість Сковороди у музейному просторі зазвучала голосом відомих лучан. До декламування поезії долучилася також заступник міського голови Ірина Чебелюк.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Літературна резиденція «Місто натхнення» була заснована у 2021 році управлінням туризму та промоції міста Луцької міської ради та творчою агенцією «Баляндраси». Головною її метою стала популяризація Луцька як творчого простору в українському та європейському мистецькому контексті. Гостями резиденції «Місто натхнення» вже побували Оксана Забужко, Катерина Калитко, Мирослав Лаюк, Макс Кідрук, Любко Дереш.

Ну а віртуальне гостювання Григорія Савича у луцьких локаціях стало логічним продовженням формату резиденції в умовах війни, і водночас – символічною підтримкою колег, які опікуються питанням відновлення української культурної спадщини, що зазнала знищення та руйнувань під час російської агресії в Україні.

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 727427)