Іван Франко був одним із перших, хто вдивлявся в майбутнє України з державницької позиції. Він бачив народ, який виборює свої національні права, пророкував неминучість визволення України з-під імперського гніту і не сумнівався, що питання самостійної української держави «ввійде на порядок денний політичного життя Європи і не зійде з нього, поки не реалізується».
Велет думки закликав українців здобувати знання, гартувати волю, наповнювати серця любов’ю до свого народу і виявляти цю любов «невтомною, тихою працею». Своєю науковою, духовною, літературною, політичною, видавничою і просвітницькою роботою Іван Франко практично реалізовував свою політику культурного націоналізму.
Ми живемо в час, коли здійснюються передбачення письменника. Попри нелегкі випробування, українці мають виконати його заповіт – не піддаватися зневірі, уперто боротися за свій дім – свою державу. Бо інакше:
«Невже задарма стільки серць горіло
До тебе найсвятішою любов’ю,
Тобі офіруючи душу й тіло?
Задарма край твій весь политий кров’ю
Твоїх борців?».
В публічній бібліотеці відбувся захід, приурочений 168-ій річниці від дня народження видатного поета. Читацька спільнота міста вшанувала нашого національного генія. Присутні переглянули відеолекторій «Іван Франко – будівничий української державності», авторську програму Олега Криштопи із серії «Машина часу», присвячену великому мислителю, прослухали пролог із поеми «Мойсей» у виконанні кобзаря Василя Литвина.