Головна Культура У Луцьку презентували пісенну збірку внучатої племінниці Лесі Українки

У Луцьку презентували пісенну збірку внучатої племінниці Лесі Українки

638

У Палаці культури міста Луцька відбулася презентація пісенної збірки внучатої племінниці Лесі Українки Аріадни Бартаї «Народні пісні з голосу Лесі Українки». До неї увійшли акомпанементи до улюблених народних пісень поетеси, які були видані окремою збіркою ще у 1917 році, і зберігалися в сімейному архіві родини Косачів-Драгоманових.

Раритет віднайшла племінниця письменниці Аріадна Бартаї. Вона мешкає у Будапешті, де займається музикою і навчає гри на фортепіано. Вірші Лесі Українки надихнули пані Аріадну написати до них музичний супровід, і тим дати друге життя .

Збірку Аріадни Бартаї «Народні пісні з голосу Лесі Українки» упорядкувала та редагувала волинська співачка Тетяна Ціхоцька. Видання побачило світ за сприяння Світової федерації українських жіночих організацій. 8 листопада у Луцьку відбувся концерт-презентація пісенної збірки. З цієї нагоди з Будапешта до Луцька прибули керівник федерації Ярослава Хортяні та її колега Оксана Головко.

Під час концерту-презентації солісти Тетяна Ціхоцька та Юлія Герштун, студенти факультету культури і мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки вперше виконали улюблені народні пісні славетної поетеси. Доповнили програму хореографічні композиції народного аматорського ансамблю народного танцю «Волинянка». Поезію Лесі Українки декламувала заслужена артистка України Людмила Натанчук.

Зі сцени Палацу культури Ярослава Хортяні подякувала волинським митцям та Луцькій громаді за увагу до творчої спадщини Лесі Українки. “Скажу чесно: я на такій презентації ще не була. Бо презентації зазвичай відбуваються у бібліотеках, салонах, – сказала гостя з Будапешта. – Дорогі українці! Хочу подякувати вам за те, що так потужно захищаєте Україну і нас у Європі. Дякую, що ви стали проти цього дуже підлого ворога, ми це цінуємо. І цінуємо те, що в такі часи, коли лунає сирена, ви приходите на культурну програму, тому що відчуваєте, що це ваша культура і ваша нація. Ми з вами в радості і в біді, і будемо йти до перемоги. А перемога буде! ” – запевнила Ярослава Хортяні.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 777937, 724727)