Головна Культура У Луцьку відбулася акція під гаслом “Чуйність перемагає насильство”

У Луцьку відбулася акція під гаслом “Чуйність перемагає насильство”

1065

Від 25 листопада до 10 грудня у всьому світі відзначають “16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства”. Акція покликана привернути увагу до цієї теми та закликати долати будь-які форми гендерно зумовленого насильства. Луцьк теж долучилися до акції, організованої UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення по всій Україні.

 

На Площі Героїв Майдану встановили мозаїку із зображеннями різних форм насильства. Інсталяція була виконана із магнітів, тож беручи кожен із них собі, охочі доєдналися до того, що негативне зображення зникло. Натомість з’являлося гасло: “Чуйність перемагає насильство”.

 

У Луцькій громаді захід організували спеціалісти управління соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді як уповноважений структурний підрозділ з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. До проведення акції долучились дві Мобільні громади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства. Також активну участь в заході взяли кар’єрні радниці “ВОНА хаб. Луцьк”. Хаб створений для допомоги жінкам, які потерпають від домашнього насильства.

 

Відкрила захід та розповіла про мету акції начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради Ліна Галан.

 

Акцію також підтримали: Світлана Мишковець начальник Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Волинській області, старший інспектор з особливих питань відділу уповноважених з дотримання прав людини в поліцейській діяльності з дислокацією у Волинській області управління прав людини Національної поліції України Наталія Бартошук, голова громадської організації БЮРО «Гендерних стратегій та бюджетування» Наталія Рябушенко.

 
 

Окрім мозаїки, презентували інтерактивну онлайн-гру https://16days2022.rozirvykolo.org Її мета — розповісти про гендерно зумовлене насильство та представити факти про ставлення мешканців 30 громад-учасників проєкту UNFPA “Міста і громади, вільні від домашнього насильства” до гендерно зумовленого насильства. Фонд ООН у галузі народонаселення проводив це дослідження з грудня 2021 року до лютого 2022 опитавши тисячі українців. Спробувати свої сили у грі можна буде впродовж усього періоду акції. Переможці отримають фірмові подарунки.

 

Від початку повномасштабного вторгнення росії, Україна стикнулася із безпрецедентним рівнем насильства, болю і травматизації. Українські жінки й чоловіки, хлопчики та дівчатка потерпають від злочинів російських військових та найманців, зокрема, від гендерно зумовленого і сексуального насильства, пов’язаного з війною.

 

Та разом із воєнними злочинами військ країни-агресора, на жаль, продовжує існувати гендерно зумовлене насильство всередині українського суспільства, яке не менш глибоко ранить постраждалих.

 
 

Від початку 2022 року до Національної поліції надійшло 120 тисяч повідомлень щодо випадків домашнього насильства. 98% звернень на гарячу лінію (1547) для постраждалих стосується саме його. Тому важливо підіймати тему гендерно зумовленого насильства і закликати йому протидіяти, чуйними до чужих історій і емоцій. Бути не байдужими, коли стаємо свідками насильства: втрутитися, допомогти, не мовчати. Й разом наша чуйність переможе.

 
 

Звернутися по допомогу Мобільних бригад соціально-психологічної допомоги у Луцькій громаді можна за номерами: 050 14 52 891, 096 29 50 515.

 
 

 

Управління соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді міської ради

 Попередня публікація