Головна Культура У Палаці культури Луцька відбувся захід «Різдво разом!»

У Палаці культури Луцька відбувся захід «Різдво разом!»

1009

Етнопроєкт відбувся завдяки Міжнародній благодійній організації  «Ромський жіночий фонд «Чіріклі» за підтримки Helsinki Deaconess Institute Foundation in Finland (HDI).

Присутні на заході діти, серед яких і мешканці громади, представники ромської національності, ознайомилися з традиціями Різдва. Спільно з учасниками фольклорного гурту «Волиняни» Луцької музичної школи №3 виконували колядки, щедрували, вивчали основні рухи народних танців, грали традиційні ігри, брали участь у відтворенні елементів різдвяних обрядів, серед яких, зокрема, «водіння кози», долучалися до інших інтерактивностей.

 
 
 

Цікавий майстер-клас з виготовлення традиційної глиняної іграшки – свищик, для присутніх провів майстер Анатолій Філозоф.

 
 
 

Діти захоплено працювали з глиною, майстрували, по завершенні роботи презентували виготовлені власноруч свищики, видобуваючи оригінальні звуки.

 
 
 
 

Усі присутні, як і годиться у Різдво, не залишилися без солодощів та сувенірів, які кожному учаснику заходу вручила директор департаменту культури Тетяна Гнатів. У своїй промові Тетяна Гнатів побажала дітям рости здоровими та успішними у мирній, вільній, єдиній Україні; за цікаву пізнавальну різдвяну програму подякувала учасникам гурту «Волиняни» та його керівнику Тетяні Жилюк, майстру Анатолію Філозофу – за передані знання, а також співорганізаторам заходу: громадських організацій «Новий рівень» та МБО «Ромський жіночий фонд «Чіріклі».

 
 

 

Департамент культури міської ради