Головна Культура У Ковелі діє виставка патріотичних плакатів «Фактор свободи»

У Ковелі діє виставка патріотичних плакатів «Фактор свободи»

1833

Ковельчани можуть ознайомитись з новою виставкою патріотичних плакатів «Фактор свободи», що діє у культурно-просвітницькому центрі.

Проєкт підготовлений Українським інститутом національної пам’яті і Центром досліджень визвольного руху.

Варто зауважити, що для ковельчан це вже четверта експозиція, подана в форматі інформаційних банерів. У місті були представлені – «100 років боротьби: Українська Революція 1917-1921» у рамках інформаційної кампанії до 100-річчя Української Революції, «Символ твоєї свободи. 100 років Державного герба України» та «Донбас»: переPROчитання образу».

Вперше «Фактор свободи» було відкрито у минулому році в Києві на Хрещатику напередодні Дня Незалежності України. Пізніше, до Дня захисника України – презентовано в усіх обласних центрах.

Для того, щоб якомога більше людей змогли ознайомитися з матеріалами виставки, Волинський краєзнавчий музей передає їх тимчасово іншим музеям.

Експозиція має 19 банерів. У цікавій та доступній формі, подається інформація, що дозволяє по-новому поглянути на постаті Івана Мазепи, Симона Петлюри, Степана Бандери.

Щоб привернути увагу молоді, автори спробували уявити, який вигляд могли би мати ці історичні постаті профілі у Фейсбуці, які місця показувала їхня гугл-мапа. Одночасно розповідається про непростий вибір, який поставав перед цими політиками, а також про наслідки після прийняття ключових рішень.

Виставка буде діяти до 17 березня. Переглянути її можуть всі бажаючі, адже її електронна версія доступна на сайті Українського інституту національної пам’яті (https://uinp.gov.ua/).

Василина Столярчук, науковий співробітник
Ковельського історичного музею