Восени, коли природа наповнюється барвами теплих відтінків та грає контрастами жовте, червоне та ще зелене вбрання, коли люди стають більш сентиментальними, саме тоді художники натхненно беруться за пензлі – осінь надихає.
Вже стало гарною традицією до Дня художника, який ми відзначаємо у другу неділі жовтня, ковельські майстри готують колективну виставку. Не дивлячись на корективи, які внесла в наше життя пандемія, цей рік не став винятком. Цікава, багата та колоритна експозиція діє у виставковій залі Ковельського історичного музею (вул. Незалежності, 89). Щороку відвідувачі мають можливість оглянути кілька колективних виставок своїх земляків, проте, цього року це перший вернісаж наших майстрів.
До його створення долучились майже тридцять художників, серед яких є улюблені і добре відомі відвідувачам імена та нові, не менш цікаві. В експозиції представлено майже дев’яносто робіт.
Виставка видалась цікавою та багатою на різні техніки виконання. Крім живопису, тут можна побачити графіку (Іванна В’юн, Вікторія Поліщук), зернову мозаїку (Світлана Бойчук), розпис по дереву (Софія Купко), акрилову розмивку (авторська техніка Тетяни Степанюк), валяння з шерсті (Лариса Іщук), комп’ютерна графіка (Ілона Іщук).
Виставка різноманітна і жанрово. Це переважно яскраві осінні пейзажі (Євгенія Данилюк, Ярослав Потапчук, Оксана Онищенко, Микола Конопацький, заслужений працівник культури України Микола Герес), міські краєвиди (Вікторія Поліщук, Анна Томашук). Є й чимало квіткових композицій (Ірина Кондратович, Марія Сорокіна, Оксана Цюп’яшук, Мирослава Клівак) та натюрмортів (Віра Журба, Анна Карп’юк, Лариса Михалевич), портретів (Василь Королюк, Анастасія Гончарук, Оксана Цюп’яшук). Представлено – іконопис (Олексій Дуда), сюжетні полотна (Іван Панасюк) та абстракцію (Світлана Солодун, Альона Федік, Тетяна Степанюк).
Запрошуємо ковельчан та гостей міста відвідати експозицію та насолодитись роботами ковельських художників.
Василина Столярчук, науковий співробітник Ковельського історичного музею