Головна Культура У Шацьку зустріли дітей-митців із Луганщини

У Шацьку зустріли дітей-митців із Луганщини

10213

Вже стало доброю традицією приймати на відпочинок дітей зі східних областей України, які на власні очі бачили страшне лихо війни.

Отож, 4 липня 2018 року на Волинь, а зокрема у Шацьк, прибула група дітей-митців з різних населених пунктів Луганської області в рамках програми арт-терапії «Схід та Захід разом» під патронатом народного депутата України Степана Івахіва. Мета програми – проявити небайдужість до чужої біди та зробити все можливе для розвитку дітей, які проживають у зоні АТО.

Офіційна зустріч з керівництвом району відбулася у залі засідань Шацької районної ради, яку відкрив голова райдержадміністрації Василь Голядинець. Він привітав гостей  та коротко розповів про нашу місцевість, її особливості, природні умови, розвиток сільських територій, природоохоронні заходи, потужний рекреаційний потенціал та інше. Зокрема він відзначив: « Шацький район – унікальний, екологічно чистий куточок Волині, славетний своєю первозданною красою лісів та водойм, серед яких озеро Світязь є справжньою перлиною. Працьовиті, гостинні люди примножують красу свого краю та щиро приймають гостей. Отож, ми сподіваємось, що наша гостинність не залишить вас байдужими і ви отримаєте незабутні враження, які перенесете на полотна художніх творів»

Продовжили вітати гостей та ознайомили з  програмою відпочинку помічник народного депутата України Степана Івахіва  Павло Самолюк (координатор проекту), начальник відділу освіти, молоді та спорту Людмила Єрофєєва.

Також до присутніх звернувся голова молодіжного руху «Здорова Україна» Станіслав Ліповський, який подякував представникам місцевої влади, меценатам, спонсорам, а зокрема Степану Івахіву, за втілення в життя 12-го Арт-каравану Дружби дітей- художників із зони АТО.

Оксана Юхимук, начальник відділу культури райдержадміністрації, представила для перегляду презентацію про Шацький  район, а луганчани – відеопроект «Луганщина – світанок України», диско-запис якого вручили на згадку про зустріч Василю Голядинцю. Особливим подарунком  для гостей стали ювілейні буклети, випущені з нагоди 25-ї річниці утворення Шацького району.

Невимушено, з особливим теплом у голосі, розповідали діти про населені пункти, в яких проживають.

Впродовж тижня на юних митців зі Сходу  чекає насичена пізнавальна програма: майстер-клас малювання на склі «Малярство у дружньому колі», майстер-класи з гончарства та плетіння купальського вінка, які проведуть волинські майстри народної творчості, волонтери, громадські активісти. Також для них відбудеться творча зустріч з вихованцями гуртка образотворчого мистецтва Шацького БДЮТ (керівник Ірина Вензловська) та дітьми, що відпочивають у таборі «Супутник».

Школярі  матимуть змогу побувати на фольклорному фестивалі «Святкування Івана Купала», що відбудеться на території санаторію «Лісова пісня», відвідати музей фауни Шацького лісового коледжу ім.В.В.Сулька, взяти участь в екскурсії «Шацькі озера – перлина Волині». Все це дасть можливість більше дізнатись про наші традиції та насолодитись красою неповторної природи.

Жителі району з нетерпінням чекатимуть на виставку художніх робіт талановитих дітей Луганщини, адже цікаво дізнатися яким вони бачать звичне для нас середовище.

Відділ організаційного забезпечення, внутрішньої політики та інформаційної діяльності апарату райдержадміністрації.