«Мавки Миру» – історія, яку придумали у Ковелі. У нашому місті взялись створювати українські віночки, щоб «перетворити» їх на турнікети для військових. Проєкт, який стартував понад місяць тому, масштабувався і отримав підтримку. Його ініціаторка Інна Поліщук, керівниця школи англійської мови «Євроф’юче» організувала з десяток майстер-класів для різних колективів.
Результат цієї роботи, а це 90 віночків, сьогодні представили на благодійній виставці- продажу у Галереї мистецтв. Пані Інна каже, що їх мета – 100 рятівних турнікетів.
– Ми не просто просимо гроші, щоб нам їх задонатили. Ми хочемо, щоб ковельчанки мали гарні прикраси на Перемогу, хочемо, щоб залишилась історія Мавки, яка її створювала з думкою про Перемогу. Купуючи їх, ви допомагаєте рятувати життя наших воїнів.
Кожен виріб має назву, QR-код, за яким можна дізнатись його автора, історію створення, вартість. Ще організатори пропонують – брошки Мавок, розфарбовані арт-об’єкти – гільзи, тубуси, що подарував колектив дитячої художньої школи, а також учасники одного з майстер-класів.
Міський голова Ігор Чайка, який побував на виставці, каже, що ковельчани не перестають захоплювати патріотизмом, реальними справами задля підтримки наших захисників, дивувати творчістю та креативом.
– Велике спасибі усім, хто взяв участь у проєкті, хто його придумав, створив ці прикраси. Переконаний, ці роботи знайдуть власників, поставленої мети щодо збору необхідної суми буде досягнуто.
У Ковелі проєкт було реалізовано за підтримки управління культури, молоді, спорту та туризму. До нього доєднались колективи:
– Ковельського фахового медичного коледжу;
– Волинського військового ліцею імені Героїв Небесної сотні;
– Центру надання адміністративних послуг м.Ковеля;
– Дружини та мами наших загиблих Героїв;
– Благодійного фонду «Рокада Волинь» – дівчата ВПО;
– Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб;
– КЗ «Публічної бібліотеки «Ковельської територіальної громади;
– Школи англійської мови англійської мови «Євроф’юче»;
– Народного аматорського театру «10 ряд 10 місце».
Сучасна Українська Мавка – це берегиня тилу, хранителька миру, а також та, що буде і «крізь сльози сміятись» і «камінь важкий піднімати» водночас.
Сьогодні кожен може доєднатись до сили Мавки і підсилити мужніх воїнів, які стоять на передовій. Упродовж березня приходьте на виставку, обирайте собі один із виробів та робіть свій внесок у важливу справу.