2 жовтня на базі Володимирського ТМО та найбільшої котельні міста, що на вулиці Старицького, відбулось відпрацювання дій аварійних служб у разі виникнення надзвичайних аварійних ситуацій.
Участь у навчанні узяв міський голова Ігор Пальонка, його перший заступник Ярослав Матвійчук, начальник РВА Юрій Лобач, представники управління ГУ ДСНС України у Волинській області, управління з питань цивільного захисту ОДА, посадовці Володимирського навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у Волинській області.
Мета навчання органів управління та сил цивільного захисту Володимирської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Волинської області, її субланок – перевірити готовність до дій органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у разі виникнення надзвичайних аварійних ситуацій, пов’язаних із тривалим відключенням електроенергії, порушенням нормальних умов життєзабезпечення населення, особливо в осінньо-зимовий період.
Навчання проводилось у два етапи: спершу відбулась теоретична частина у залі засідань Володимирської районної ради, де було заслухано керівників громад району про готовність до реагування на надзвичайну ситуацію, зазначену в задумі навчання та про стан готовності пунктів незламності, які функціонують на їх територіях.
Перш ніж розпочати практичні навчання на об’єктах міста учасники заходу ознайомились із роботою пункту незламності, що діє на базі Володимирського РУ ГУ ДСНС України, та його готовністю приймати людей.
Далі учасники заходу перемістились до КП «Володимирське ТМО». Генеральний директор медичного об’єднання Тетяна Ващук розповіла, що лікарня нині має чотири генератори загальною потужністю 600 кіловатів. Мають у запасі і пальне, якого вистачить на 5 днів безперебійної роботи генераторів.
Під час навчання у ТМО було відпрацьовано дії керівництва у випадку виникнення аварійної ситуації із тривалим відключенням електроенергії, яке сталось внаслідок ракетного обстрілу підстанції. Головний інженер продемонстрував наскільки оперативно в разі відключення світла вмикаються усі генератори, що дозволить забезпечити живленням увесь медичний заклад.
Внаслідок відключення електроенергії на котельні, що на вул. Старицького, стався вибух твердопаливного котла, через що постраждав працівник – за такою легендою відбулось навчання на найбільшій котельні КП «Володимиртепло».
До ліквідації наслідків аварії були залучені сили цивільного захисту міста та району, аварійні бригади та служби швидкого реагування – рятувальники, медики, газовики, енергетики, представники управляючої житлової компанії, а також працівники КП «Володимиртепло» та «Володимирводоканал».
Усі служби спрацювали оперативно, злагоджено і в підсумку отримали позитивну оцінку обласного керівництва. Подякував усім службам за роботу та постійну готовність до будь-яких надзвичайних ситуацій міський голова Ігор Пальонка, який принагідно висловив сподівання, що опалювальний період мине спокійно та без аварій.